zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Solventní inkoust z kukuřice? Proč ne!

09.03.2009
Obecné
Solventní inkoust z kukuřice? Proč ne!

Kalifornský výrobce inkoustů - společnost EFI - vyvinula nový segment inkoustů šetrných k životnímu prostředí. Jsou vyrobeny z kukuřice a společnost tento nový segment označuje jako "bio solventní inkousty".

Ekologie a étos trvale udržitelného života - zdá se - dorazily i do prostředí digitálních tiskáren. V Česku to sice stále není příliš zvykem, ale velké společnosti na západ do našich hranic začínají brát otázku svého provozu v souvislosti s dopady na životní prostředí velmi vážně. Navíc pokud všechny tyto aspekty zahrnuly do svého workflow, svou "zelenou" politiku jak se patří komunikují. Je totiž výhodná a kromě jakéhosi dobrého pocitu se také zúročí na lepším image firmy. A nakonec, zákazníci na ekologii začínají slyšet a používání k přírodě šetrných materiálů upřednostňují. EFI vychází těmto trendům vstříc svou řadou bio solventních inkoustů, pro které například výrobce tiskáren Mutoh používá značku Mubio.

BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ

Inkousty Mubio jsou vyrobeny technologií, na jejímž začátku stojí kukuřice, bavlna a také soja. Jejich zdroje jsou tedy obnovitelné a společnost EFI ve své prezentaci dokonce uvádí, že by měly mít velmi nízkou uhlíkovou stopu. Mezi další charakteristiky Mubio inkoustů patří biologická rozložitelnost a nepřítomnost škodlivých výparů při schnutí tisku.

Inkoust Mubio byl uznán americkou agenturou EPA (Environmental Protection Agency) jako první ekologický inkoust pro inkjetové tiskárny, který je možné využívat také například v potravinářství.

Požadavky na zohlednění ekologie jsou nepochybně přínosné, zákazníci však i u těchto produktů hledají kvalitu a nejsou ochotni se příliš smiřovat s kompromisy. Ekologicky šetrné materiály proto musí nabízet stejnou, nebo dokonce vyšší kvalitu. I těmto požadavkům by podle EFI měly inkousty Mubio vyhovět.

ZDROJ: SIGN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí