zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

I při intimních hrátkách bychom měli pamatovat na životní prostředí

14.03.2009
Obecné
I při intimních hrátkách bychom měli pamatovat na životní prostředí

Bio či ekopotraviny, ekologická doprava, ekodomy, ekozahradničení. Ekologické může být dnes téměř vše z lidského konání. Podle britské mediální skupiny Fox může být ekologicky příznivý i lidský sex. Stačí vsadit na pár tipů britských ekoporadců, a můžete jako oni souložit a přitom nezatěžovat tak životní prostředí jako ostatní.

Jejich zásadou číslo jedna je používání ekologických přípravků, jako jsou biolubrikanty vyrobené z čistých přírodních látek, stoprocentně odbouratelných a navíc nezatěžujících nijak životní prostředí. Biolubrikanty nabízí například Babeland Naturals.

Ekologicky příznivější než latexové jsou také kondomy vyrobené z ovčí kůže. Jsou plně rozložitelné, a pokud mají lékařskou atestaci, pak jsou také zdravotně nezávadné a bezpečné.

Pozor na vibrátory

Tam, kde na přírodní látky není možné vsadit bezezbytku, třeba jako u vibrátorů, je potřeba vybírat alespoň bezpečné varianty, které neobsahují zdraví škodlivé ftaláty a jiné látky zatěžující tělo a přírodu.

Důležitý je také ekotextil. Nejlepší volbou správného ekologa je bambusové povlečení, které je luxusně jemné a přitom pro životní prostředí velmi příznivé, neboť se materiál na jeho výrobu pěstuje bez použití pesticidů. Ani vlastní tělo není potřeba týrat umělými materiály, trh dnes nabízí sexy ekoprádlo z konopného hedvábí, organické bavlny, bambusu a obnovitelných vláken.

Při přípravě romantického večera není třeba zdůrazňovat, že je dobré vsadit na biopotraviny nejlépe z lokálních zdrojů (dovoz je silně neekologický). A tělo je dobré uvolnit biovínem (vyrábí řada moravských vinařů) a atmosféru rozněžnit květinami trhanými na vlastní zahradě.

http://www.novinky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí