zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP rozdělí v roce 2009 neziskovým organizacím téměř 30 milionů

10.03.2009
Obecné
MŽP rozdělí v roce 2009 neziskovým organizacím téměř 30 milionů

Ministerstvo životního prostředí podpoří v roce 2009 projekty nestátních neziskových organizací (NNO) v celkové hodnotě 29,8 milionu korun, které budou rozděleny mezi 106 nejúspěšnějších projektů od 72 organizací. Výsledky, o kterých rozhodly odborné komise v rámci výběrového řízení, byly zveřejněny již v závěru loňského roku. V současné době se uzavírají smlouvy s úspěšnými žadateli.
„Přestože se většina rozpočtových položek v letošním roce krátí, granty na projekty NNO zůstanou v plné výši. MŽP si uvědomuje význam neziskového sektoru v ochraně životního prostředí a důležitost podpory projektů NNO,“ komentuje rozhodnutí vedení MŽP náměstkyně ministra životního prostředí Rut Bízková.

Dotace půjdou na projekty zaměřené na ochranu klimatu, ochranu přírody a biologické rozmanitosti, dále na aktivity související s ochranou lidského zdraví a kvalitou života, na odpady a udržitelný rozvoj. Téměř polovina všech prostředků bude poskytnuta na  ekologickou výchovu a poradenství. Mezi podpořené projekty patří např. Ekologické dny Olomouc 2009, Čistší ovzduší pro Ostravsko od sdružení Arnika, Úsporná opatření v panelových domech od organizace Ekowatt, celorepublikový projekt Ekoškola sdružení Tereza, vzdělávání veřejnosti v oblasti udržitelné spotřeby od Zeleného kruhu a Ústavu pro ekopolitiku nebo vydávání časopisů Bílé Karpaty, Bedrník, Sedmá generace, Ochrana ovzduší apod.

Ekologické organizace již na podzim loňského roku předložily do soutěže pro rok 2009 celkem 355 projektů s celkovými požadavky ve výši 84 milionů korun. Stejně jako v předchozích letech, i letos převyšovala požadovaná částka několikanásobně možnosti MŽP.

Seznam podpořených projektů včetně dalších informací lze najít na webové stránce MŽP na adrese www.env.cz. MŽP zároveň nabízí informace o výstupech a výsledcích z projektů NNO v předchozích letech. Ty jsou k dispozici ve veřejně přístupné a přehledně zpracované databázi na webové adrese www.mzp.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí