zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jiří Leschtina: Bursík a jeho snivci

13.03.2009
Obecné
Politika
Jiří Leschtina: Bursík a jeho snivci
 

Může smeták, jímž Martin Bursík vymetl ze strany dvě poslankyně, způsobit modřiny na zádech Topolánka? Těžko si představit, že by tihle dva kumpáni nepromysleli, zda se vyloučení Věry Jakubkové a Olgy Zubové nevymstí vrávoravému kabinetu. A pokud premiér souhlasil, je to jen potvrzením trpné odevzdanosti, s níž vláda hodlá dožít.

Na svržení vlády opozice nemá dost hlasů ani s přispěním zelených běženkyň. A zřejmě teď ani dost chuti. Jakubková a Zubová se těžko postaví proti "krizovému" balíku zákonů, podporovanému veřejností. A k dalším přelomovým normám je koalice nepotřebuje. Už žádné nechystá. Tak proč obě ženské spolu s Danou Kuchtovou nevynést v zubech?

Existují důvody, proč to neměl Bursík udělat. Nic tím nezískal. Jakási pseudofrakce, jejímž programem je boj proti předsedovi, bude působit dál. A jestliže chtěl exemplárním potrestáním před nastoupenou jednotkou zastrašit ostatní její členy? To je ve straně aktivistů, dobrodruhů, snivců i výstředníků asi tak účinné, jako když školník pouští hrůzu na teenegery ženoucí se po skončení vyučování po schodech.

Bursík určitě ví, že teď naštval příznivce, kteří stranu zelených volili i pro její uvolněnost a kvas, jimiž se lišila od velkých partají. Snad věří, že ti, kteří nechtějí hlasovat pro ČSSD ani ODS, nebudou mít jinou možnost. Aby se nespletl. Útlé alternativy tady vždy obrům rostly jako houby po dešti. A voliči se za nimi mrštně přesouvají. Tak jako za Bursíkem, když se za podpory protipatočkovské frakce stal šéfem zelených.

jiri.leschtina@economia.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí