zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspěšná kampaň Bio do škol

13.03.2009
Zemědělství
Úspěšná kampaň Bio do škol

„Biopotraviny do škol“ je od letošního roku novým tématem programu Škola pro udržitelný život Nadace Partnerství. Díky kampani společnosti dm drogerie markt s.r.o. získala Nadace Partnerství na tento projekt přes 357 tisíc korun. Program Škola pro udržitelný život slouží vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojení veřejnosti do péče o životní prostředí. Hlavní úlohu přitom hrají právě školy a jejich žáci.

Kampaň Bio do škol společnosti dm drogerie markt s.r.o. byla nad očekávání úspěšná. V období od 28.ledna do 24.února 2009 se v dm prodávaly výrobky označené závěsem „Koruna pro podporu zdraví dětí a české přírody.“ Z každého označeného výrobku odvedla dm 1 korunu na projekt Nadace Partnerství nazvaný Biopotraviny do škol. Celkem se takto podařilo nashromáždit celých 357 195 korun.

Z obdržených peněz budou moci školy čerpat prostředky na projekty zaměřené na vzdělávání dětí o zdravém stravování a udržitelném zemědělství. Grant od Nadace Partnerství budou moci použít například na zavedení biopotravin do školního bufetu s možností nákupu pro veřejnost, otevření „biopotravionového“ informačního centra pro veřejnost, zavedení biopotravin do školní jídelny, vzdělávací semináře, exkurze na ekologickou farmu, pořádání  „bio dne“ pro veřejnost nebo na spolupráci s místními biozemědělci.

 „Zájem připravit projekt zaměřený na biopotraviny projevilo na dvě desítky škol, které se již zúčastnily seminářů a workshopů zaměřených na projektový management letos v únoru,“ uvedl Michal Veselý z Nadace Partnerství. Kampaň Bio do škol systematicky rozvíjí agentura Green marketing, se kterou Nadace Partnerství spolupracuje. Další informace o této problematice se dozvíte na www.biodoskol.cz.

Nadace Partnerství dlouhodobě podporuje rozvoje koncepce sociálního marketingu, který spolčnost dm drogerie markt s.r.o. pro podporu dobré věci využila. Sociální marketing funguje na principu win – win. Firma i nezisková organizace si formou společné marketingové kampaně rozšiřují okruh sympatizantů (zákazníků, klientů, dárců). Navíc tak aktivně zapojují zákazníky do procesu spotřebitelského rozhodování. Sociální marketing předpokládá zřetelnou komunikaci využití výnosu kampaně, stejně jako vhodný a pečlivý výběr partnera z neziskového sektoru, který je pro kredit celého projektu klíčový.

Kontakt: Michal Veselý, e-mail: michal.vesely@nap.cz, tel: 515 903 136

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí