zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kompostárna přijme jen odpad ze zeleně

18.03.2009
Odpady
Kompostárna přijme jen odpad ze zeleně

Slavkov u Brna – Historicky první městská kompostárna na Vyškovsku zahájí už brzy svůj provoz. Slavkované už se nebudou muset trápit tím, kde likvidovat biologický odpad.

Zařízení sloužící k likvidaci biologického odpadu, které bude k dispozici nejen slavkovským technickým službám, ale také všem obyvatelům města majícím zahrádky. To je ve Slavkově u Brna několik let plánovaná kompostárna, jejíž uvedení do provozu je na spadnutí.

„Slavnostní otevření máme naplánované na 24. dubna. V podstatě už je všechno hotové. Pouze zbývá zkolaudovat kompostárnu a také je potřeba, aby kraj schválil její provozní řád,“ informoval ředitel Technických služeb města Slavkova u Brna Radoslav Lánský.

Zprovozněním zařízení Slavkovanům odpadnou starosti, jak naložit se zahradním odpadem. „Přijímat budeme biologický odpad pouze ze zeleně, ne třeba zbytky jídel nebo kosti,“ podotkl Lánský.

Pokud by ale chtěli do kompostárny zavézt například shrabané listí nebo posekanou trávu třeba lidé z Vážan nad Litavou, Křenovic, Šaratic či jiné obce ve slavkovském správním obvodu, budou mít smůlu. „Půjde o zařízení, které může ročně přijmout devět set padesát tun, tedy malá kompostárna. Určená bude jen pro technické služby a obyvatele města Slavkova,“ informoval Lánský.

Vyškovský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí