zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické hospodářství v EU

17.03.2009
Zemědělství
Ekologické hospodářství v EU

V dnešních Informacích z EU se budeme věnovat ekologickému hospodářství v EU a sociálním dopadům finanční krize v souvislosti se zvyšováním nezaměstnanosti v EU. 

Evropská komisařka pro regionální politiku Danuta Hübnerová minulý týden oznámila, že do ekologického hospodářství bude prostřednictvím politiky soudržnosti EU investováno 105 miliard EUR. Finanční prostředky představující více než 30 % rozpočtu regionální politiky na období 2007-2013 jsou pevnou základnou pro vytváření pracovním míst a výrazně podpoří snahy regionů a měst o zachování vedoucího postavení Evropy v oblasti zelených technologií. Ze záznamu tiskové konference uslyšíte evropskou komisařku pro regionální politiku Danutu Hübnerovou.

Letos kvůli finanční krizi a jejím dopadům na ekonomiky evropských zemí přijde v Evropské unii o práci na 4,5 milionu lidí. Po setkání se zástupci Evropské komise a evropských odborů to minulý týden oznámil šéf sdružení zaměstnavatelů BusinessEurope Ernest-Antoine Seilliere. Podle dat, která má Brusel k dispozici, je pravděpodobné, že nezaměstnanost bude stoupat, a je tedy možné čekat, že na konci roku se v EU míra nezaměstnanosti zvýší zhruba na 9,5 procenta. Evropští lídři označují současnou krizi za nejhorší v dějinách EU. Jejími tíživými dopady na zaměstnanost v unii se bude zabývat i mimořádný summit svolaný českým předsednictvím EU. Tato vrcholná schůzka, o jejímž konání už dříve informoval premiér Mirek Topolánek, se uskuteční v Praze 7. května. Na tiskové konferenci k tomuto tématu vystoupili předseda Evropské komise José Manuel Barroso, šéf sdružení zaměstnavatelů BusinessEurope Ernest-Antoine Seilliere a Generální tajemník Evropské odborové konfederace John Monks.


R?dio na p??n?  Zvukový záznam pořadu najdete po premiéře v našem archivu.

Audiovizuální materiál tiskového střediska EU

Premiéru pořadu Informace z EU si poslechněte dnes ve 23.00. Připravila ho Kamila Drtilová.


Informace z EU
ČRo Leonardo

Čas vysílání: pondělí 23.00

Radio na p��n�

Zvukový archiv pořadu ve formátu MP3.
Informace o službě Rádio na přání naleznete zde.

Podcast

Stáhněte si podcast pro nejnovější audio záznamy tohoto pořadu.

iTunesImport do programu iTunes je dostupný zde.

Informace o formátu a službě podcast naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí