zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řídící výbor doporučil ke schválení téměř tisícovku projektů

20.03.2009
Obecné
Řídící výbor doporučil ke schválení téměř tisícovku projektů
Řídící výbor Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) doporučil ke schválení 977 individuálních projektů, které se ucházely o dotaci ve 3., 4. a 5. výzvě k podávání žádostí o podporu. Projekty reprezentují celkovou dotaci z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši téměř 6,4 miliard Kč.

Na svém letošním prvním zasedání, které proběhlo 16. března, projednal Řídící výbor (ŘV) OPŽP žádosti o podporu projektů podané ve třetí, čtvrté a páté výzvě, které byly vyhlášeny na prioritní osu 1, 4, 5 a 6.

Z prioritní osy 1 - Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní bylo ke schválení doporučeno 19 projektů s celkovými náklady 540 milionů korun a žádostí o celkovou podporu ve výši 425 milionů korun.

Z prioritní osy 4 - Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží bylo ke schválení doporučeno 281 projektů s celkovými náklady 4,6 miliardy korun a žádostí o celkovou podporu ve výši téměř 2,9 miliardy korun.

Z prioritní osy 5 - Omezování průmyslového znečištění a environmentálních rizik byly ke schválení doporučeny tři projekty s celkovými náklady 52 milionů korun a žádostí o dotaci ve výši 17,6 milionů korun.

Z prioritní osy 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny bylo ke schválení doporučeno 674 projektů s celkovými náklady 4,43 miliardy koruna a žádostí o celkovou podporu ve výši 3,66 miliardy korun.

Všechny akceptované žádosti ŘV jednomyslně doporučil Ministerstvu životního prostředí (MŽP) jako řídícímu orgánu ke schválení. Podpis ministra Martina Bursíka, který završuje schvalovací proces, lze očekávat v nejbližších dnech.

Řídící výbor také projednal a ke schválení doporučil jeden tzv. velký vodohospodářský projekt, který kvůli výši nákladů přesahujících 25 milionů eur podléhá schválení Evropské komise.

Ředitel SFŽP Petr Štěpánek seznámil členy ŘV s výsledky Operačního programu životní prostředí ke konci roku 2008

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí