zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řídící výbor doporučil ke schválení téměř tisícovku projektů

23.03.2009
Obecné
Voda
Odpady
Příroda
Geologie
Řídící výbor doporučil ke schválení téměř tisícovku projektů
Řídící výbor Operačního programu  Životní prostředí  (OPŽP) doporučil ke schválení 977  individuálních projektů, které se ucházely o dotaci v V. a VI. výzvě k podávání žádostí o podporu.  Projekty reprezentují celkovou dotaci z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši téměř 6,4 miliardy Kč. Tyto žádosti včera stvrdil svým podpisem ministr životního prostředí Martin Bursík.

Na svém letošním prvním zasedání, které proběhlo v pondělí 16. března, projednal Řídící výbor OPŽP žádosti o podporu projektů podané v páté  a šesté výzvě, které byly vyhlášeny na prioritní osu 1, 4, 5 a 6.

Z prioritní osy 1 - Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní bylo ke schválení doporučeno 19 projektů s celkovými náklady 540 milionů korun a žádostí o celkovou podporu ve výši 425 milionů korun.

Z prioritní osy 4 - Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží bylo ke schválení doporučeno 281 projektů s celkovými náklady 4,6 miliardy korun a žádostí o celkovou podporu ve výši téměř 2,9 miliardy korun.

Z prioritní osy 5 - Omezování průmyslového znečištění a environmentálních rizik byly ke schválení doporučeny tři projekty s celkovými náklady 52 milionů korun a žádostí o dotaci ve výši 17,6 milionů korun.

Z prioritní osy 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny bylo ke schválení doporučeno 674 projektů s celkovými náklady 4,43 miliardy koruna a žádostí o celkovou podporu ve výši 3,66 miliardy korun.

Řídící výbor také projednal a ke schválení doporučil jeden tzv. velký vodohospodářský projekt, který podléhá kvůli výši nákladů přesahujících 25 milionů eur schválení Evropské komise. Jedná se o projekt svazku vodovodů a kanalizací Ivančice, jehož celkové náklady jsou 737 milionů korun. Dotace z Fondu soudržnosti a ze Státního fondu životního prostředí činí 470 milionů korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí