zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předličtí mají dva týdny na úklid tun odpadků. Pak přijdou tresty

03.04.2009
Odpady
Předličtí mají dva týdny na úklid tun odpadků. Pak přijdou tresty

Ústí nad Labem - Radnice v Ústí nad Labem přitvrdí vůči obyvatelům Předlic a majitelům tamních domů. Předlice v posledních týdnech zamořily tuny odpadků. Město dalo místním dva týdny na to, aby uklidili. Pokud to neudělají, přijdou pokuty a v krajním případě i zavírání domů. Největší ústecké ghetto je plné pobíhajících potkanů a všudypřítomného hmyzu. Předlice jsou podle hygieniků časovanou bombou.

V posledních dvou letech tady zaznamenali epidemii úplavic a přemnožené šváby. Teď se mezi domy, ale i přímo v nich, nahromadily tuny odpadků. A stále jich přibývá. Ředitel Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem Josef Trmal sdělil, že hrozí riziko hepatitidy a nemocí, jejichž přenašeči jsou hlodavci. O neudržitelné situaci hovořil i ústecký primátor Jan Kubata (ODS).

Neziskové organizace, které v Předlicích pracují, mají jednoduché vysvětlení. Odpadky se hromadí, protože je tady málo popelnic. Velká část majitelů domů je totiž vůbec nezajistila. Radnice společně s hygieniky hrozí pokutami, ale i neobvykle razantními kroky. V krajních případech nechá domy plné odpadků zavřít a jejich obyvatele vystěhovat.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí