zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na přednášku „Ovzduší a naše zdraví“

03.04.2009
Ovzduší
Pozvánka na přednášku „Ovzduší a naše zdraví“

OSTRAVA – U příležitosti Světového dne zdraví – 7. dubna – zve ostravská pobočka sdružení Arnika veřejnost na přednášku „Ovzduší a naše zdraví“. Odborníci na danou problematiku budou hovořit o vlivu znečištění ovzduší na naše zdraví, o problematice astmatu a alergií, ale také o faktorech, které stav životního prostředí zlepšují. Návštěvníci přednášky se pak sami mohou odborníků zeptat na to, co je zajímá. Jak vysvětluje Mgr. Vendula Kubačáková, vedoucí ostravské pobočky Arniky, cílem akce je poskytnout občanům komplexní pohled na problematiku ochrany zdraví v regionu se znečištěným životním prostředím: „Přednáškou a následnou diskusí chceme Ostravany motivovat k zájmu o jejich zdraví i to, co je každodenně ovlivňuje“.

Pozvání přijali MUDr. Radim Šrám, CSc. z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR, MUDr. Eva Rychlíková ze Zdravotního ústavu v Kolíně, plicní lékařka MUDr. Andrea Matulová a alergoložka MUDr. Olga Škopková.

Přednáška se koná v úterý 7. dubna 2009 v 16:45 hodin v přednáškové místnosti dětského oddělení Městské knihovny v Ostravě, 28. října 2 (vedle Mostu Miloše Sýkory).

V 11 hodin proběhne k přednášce „Ovzduší a naše zdraví“ tisková konference s MUDr. Radimem Šrámem v literární kavárně knihkupectví Academia, Zámecká 2 v Ostravě. Na Vaše dotazy budou připraveny odpovídat také Mgr. Vendula Kubačáková, vedoucí ostravské pobočky Arniky a Ing. Miroslava Jopková z programu Toxické látky a odpady, sdružení Arnika.

Přednášku pořádá sdružení Arnika v rámci projektu Čistější ovzduší pro Ostravsko, který je podpořen Ministerstvem životního prostředí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí