zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prima klima – putovní klimatická výstava zahajuje svou pouť po kraji v Uherském Brodě

10.04.2009
Ovzduší
Prima klima – putovní klimatická výstava zahajuje svou pouť po kraji v Uherském Brodě

Co je skleníkový efekt? Jak funguje sluneční energie? Jak reguluje teplotu plynný obal Země? Co způsobuje svých chováním člověk? Jde o problém lokální či globální? Jak souvisí deštné pralesy s ochranou klimatu? Co může dělat každý z nás v každodenních rozhodnutích? Na tyto otázky dává odpověď unikátní putovní výstava „Prima Klima“.

Svou pouť po kraji zahajuje v uherskobrodském kině, kde bude k vidění až do 24. dubna 2009.

Téměř každý mluví o globální změně klimatu, ale málo se hovoří, co může udělat každý z nás. Výstava na dvanácti panelech vysvětluje, co je skleníkový efekt, jak je pro nás důležitý, jaký je příspěvek člověka, či jak fungují deštné pralesy z globálního hlediska. Navíc na velké části představuje jednotlivé dílčí oblasti, kde můžeme všichni dosáhnout významné úspory - dopravu, efektivní využívání energie, oblast nákupu a změn konzumního chování, vliv zemědělství či prevenci vzniku a správné nakládání s odpadem.

„Málokdo z nás si uvědomuje, že skoro padesát procent energie v České republiky se spotřebuje na provoz našich domů. Pokud snížíme spotřebu na vytápění např. desetkrát proti běžnému domu, což dnes už není stavebně problém, uděláme pro ochranu našeho prostředí velmi mnoho," říká Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica.

Výstava je určena pro dospělé a děti ve věku zhruba od 13 let. V rámci oslav Dne Země budou při výstavě probíhat lektorované výukové programy pro školy.

Po ukončení se výstava přesouvá do Centra Veronica v Hostětíně, kde bude k vidění až do konce května.

Výstavu připravil a pronajímá Ekologický institut Veronica a další zájemci o zapůjčení výstavy se mohou hlásit na www.hostetin.veronica.cz

Kontakt na pořadatele:

Ekologický institut Veronica – Centrum Veronica Hostětín

Hostětín 86, 687 71 pošta Bojkovice

Tel. 572 630 670, hostetin@veronica.cz, www.hostetin.veronica.cz

Kontaktní osoby: Hana Machů, Jana Tesařová

Další informace: www.hostetin.veronica.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí