zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Semily zažijí týden ekologické očisty

21.04.2009
Obecné
Semily zažijí týden ekologické očisty

Semily - Jarní úklid, výtvarné dílny či exkurze do čističky odpadních vod. Tím vším budou Semilané žít osm dní od neděle 19. dubna, kdy ve městě začne pásmo ekologických akcí Týden pro Zemi.

„Během příštího víkendu budou ve městě na stejných místech jako loni a předloni rozmístěny kontejnery na velkoobjemový odpad z domácností, v okrajových čístech města budou znovu přistaveny vleky. Dobrovolníci z řad semilských spolků a sdružení uskuteční na vybraných místech jarní úklid města,“ uvedl Roman Klazar z odboru životního prostředí semilské radnice. „Rádi bychom vyzvali všechny semilské občany, aby se do této akce zapojili a úklidem případného nepořádku zkrášlili své okolí,“ doplnil s tím, že pytle na odpadky je možné vyzvednout si v přízemí budovy radnice.

Týden pro Zemi odstartuje v neděli 19. dubna výtvarnou dílnou pro veřejnost, kterou od 13 do 17 hodin pořádá Centrum pro rodinu M. E. D. v roubené chalupě v Jílovecké ulici. Zajímavou příležitost nabídnou dny od 24. do 26. dubna, kdy proběhnou dny otevřených dveří v čistírně odpadních vod v Bítouchově a v rybí líhni v Cihlářské ulici. Mezi další zajímavé akce patří například přednáška o počasí s meteoroložkou a moderátorkou televizních zpráv Taťánou Míkovou v úterý od 17 hodin v městské knihovně. O den později od 9 hodin před novou radnicí budou lidé mít možnost nakoupit výrobky ekologického zemědělství. Zboží představí firma Pro-Bio a soukromý zemědělec Jiří Vrkoslav ze Zlaté Olešnice, který nabídne výrobky z kravského mléka.

Podrobný seznam akcí Semilané naleznou na webových stránkách města, v městském televizním infokanálu a na vývěsních plochách.

Krkonošský deník 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí