zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministři zemědělství EU uvidí na jihu Moravy přírodu a památky

04.05.2009
Příroda
Zemědělství
Ministři zemědělství EU uvidí na jihu Moravy přírodu a památky

Evropským ministrům zemědělství chtějí jihomoravští úředníci a politici kraj představit jako region přírodních skvostů a památek. Pozvou je například do jeskyní Moravského krasu, Augustiniánského opatství na Starém Brně a zámků v Lysicích i v Lednici. Ministři a jejich delegace přijedou na přelomu května a června. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) bude úspěchem, když se osobně zúčastní polovina ministrů. Hašek to včera řekl novinářům.

Zájem o akce českého předsednictví EU opadl po pádu vlády. Do Mariánských Lázní minulý týden přijelo sedm ministrů pro regionální rozvoj z 27. Včera do Litoměřic přijelo 11 ze 27 ministrů dopravy. Do Brna mají evropští ministři zemědělství přijet 31. května. První den stráví v Brně - na Zelném trhu navštíví zemědělský jarmark, projedou se tramvají, prohlédnou si opatství na Starém Brně a povečeří na hradě Špilberk za doprovodu ohňostrůjné show. Druhý den stráví na Blanensku a na třetí den se chystá oficiální jednání na brněnském výstavišti.

Podle Čeňka Absolona z krajského úřadu se program pro ministry dlouho připravoval a všechna místa v kraji, o nichž se uvažovalo, si několikrát prošli úředníci z ministerstva zemědělství. Odmítli například Mohylu míru nebo Loucký klášter u Znojma. Naopak nadšeni byli z Wanieck Gallery v centru Brna, kde mají ministři večeřet druhý den ministeriády. "Uvažovali jsme o tom, že tyto významné osobnosti patrně jsou přesyceny hotely. Navrhli jsme proto industriální architekturu galerie," řekl Absolon. Dovnitř se navíc umístí historický traktor.

Kraj přijdou akce související s ministeriádou na tři miliony korun. Část padne i na dárkový balík pro členy delegací. Najdou v nich například funkční model traktoru Zetor a jihomoravské víno.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí