zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda přispěje na odstranění ekologických škod po ČSA

06.05.2009
Obecné
Geologie
Vláda přispěje na odstranění ekologických škod po ČSA
Vláda v demisi včera schválila příspěvek ve výši 27,2 milionu korun na odstranění starých ekologických škod způsobených činností Českých aerolinií na ruzyňském letišti. Na dotaz ČTK to sdělila Zuzana Chocholová z tiskového oddělení ministerstva financí. Návrh ministerstvo předložilo v souvislosti s privatizací ČSA.

Kvůli sanaci postižené lokality a zabránění šíření znečištění do okolí areálu Ruzyně uzavře ministerstvo s ČSA speciální smlouvu. V místě byla zjištěna stará ekologická zátěž, spočívající především v kontaminaci pozemků chlorovanými uhlovodíky a ropnými uhlovodíky. Žádost z odborného hlediska kladně posoudilo ministerstvo životního prostředí.

Státní ČSA chce vláda letos prodat. Do privatizace se přihlásili čtyři uchazeči, do druhého kola postoupili dva. Vláda v demisi vyřadila ze soutěže společnost Darofan ze skupiny Aeroflot a firmu Odien. Do druhého kola soutěže postupují konsorcium Unimex a Travel Service a letecká společnost Air France-KLM.

Nový majitel má být znám do konce září, odhady výnosu privatizace se většinou pohybují v rozmezí tři miliardy až pět miliard korun.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí