zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novým ministrem životního prostředí se v pátek stane Ladislav Miko

07.05.2009
Obecné
Novým ministrem životního prostředí se v pátek stane Ladislav Miko

Doc. RNDr. Ladislav Miko, PhD. se narodil 9. dubna 1961 v Košicích. V roce 1984 vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze (obor obecná biologie a cytologie). V roce 1996 získal na stejné fakultě titul PhD. v oboru systematická zoologie a ekologie. Letos obhájil akademický titul docenta na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

 

Svoji profesní kariéru zahájil v Ústavu krajinné ekologie Slovenské akademie věd. V letech 1992 – 2001 pracoval v České inspekci životního prostředí, po určitou dobu jako náměstek jejího ředitele. V roce 2001 posuzoval jako nezávislý konzultant projekty EU v programu PHARE. Od roku 2002 do roku 2005 byl náměstkem ministra životního prostředí pro ochranu přírody a krajiny. Po úspěchu v náročném mezinárodním konkursu byl jmenován ředitelem sekce ochrany přírodních zdrojů v Evropské komisi (DG Environment).

 

V roce 1989 byl jedním z představitelů Veřejnosti proti násilí v Košicích, spolupodílel se na založení Strany zelených na Slovensku, jejímž členem byl do roku 1993. Posledních 16 let je nestraníkem.

 

Mezi jeho zájmy patří fotografie, turistika, literatura a divadlo. Ladislav Miko je ženatý a má dvě děti (16 a 21 let).

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí