zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novým ministrem životního prostředí je Ladislav Miko

11.05.2009
Obecné
Novým ministrem životního prostředí je Ladislav Miko
Ministrem životního prostředí byl v pátek odpoledne prezidentem republiky Václavem Klausem jmenován Ladislav Miko. Ještě ten den přijel osobně v doprovodu premiéra Jana Fischera převzít úřad z rukou dosavadního ministra Martina Bursíka.

„Přebírám ministerstvo životního prostředí se vší odpovědností, znásobenou faktem, že se nacházíme ve dvou třetinách českého předsednictví v Radě EU,“ prohlásil ministr Miko. „Především mezinárodní vyjednávání o nové světové klimatické dohodě vyžadují maximální kontinuitu a já se těším na spolupráci se skvělým expertním týmem, který tu Martin Bursík vybudoval. Jsem přesvědčen, že práce na ministerstvu budou pokračovat bez problémů proto, že úřad přebírám ve výborném stavu, především pokud jde o personální a expertní kapacity,“ dodal Ladislav Miko.

Odcházející ministr životního prostředí Martin Bursík ocenil především odbornou erudici a zkušenosti svého nástupce. „Ladislav Miko je zárukou toho, že ochrana životního prostředí bude v české vládě v nejpovolanějších rukou. Jeho bohaté zkušenosti z předchozího působení ve funkci náměstka ministra i z vysoké funkce v Evropské komisi zajišťují, že v oblasti životního prostředí dokončí Česká republika své evropské předsednictví se ctí, i když škody, které napáchalo neuvážené vyslovení nedůvěry vládě v předsednickém poločase, už zahladit nepůjde. Přeji Ladislavu Mikovi hodně štěstí v jeho funkci a jsem samozřejmě připraven mu poskytnout maximální politickou podporu,“ dodal Martin Bursík.

Doc. RNDr. Ladislav Miko, PhD. se narodil 9. dubna 1961 v Košicích. V roce 1984 absolvoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze (obor obecná biologie a cytologie). V roce 1996 získal na stejné fakultě titul PhD. v oboru systematická zoologie a ekologie. Letos obhájil akademický titul docenta na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Svoji profesní kariéru zahájil v Ústavu krajinné ekologie Slovenské akademie věd. V letech 1992 – 2001 pracoval v České inspekci životního prostředí, po určitou dobu jako náměstek jejího ředitele. V roce 2001 posuzoval jako nezávislý konzultant projekty EU v programu PHARE. Od roku 2002 do roku 2005 byl náměstkem ministra životního prostředí pro ochranu přírody a krajiny. Po úspěchu v náročném mezinárodním konkursu byl jmenován ředitelem sekce ochrany přírodních zdrojů v Evropské komisi (DG Environment).

V roce 1989 byl jedním z představitelů Veřejnosti proti násilí v Košicích, spolupodílel se na založení Strany zelených na Slovensku, jejímž členem byl do roku 1993. Posledních 16 let je nestraníkem.
Mezi jeho zájmy patří fotografie, turistika, literatura a divadlo. Ladislav Miko je ženatý a má dvě děti (16 a 21 let).

Přeji příjemný večer

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí