zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mendlova universita v Brně nabízí studium tropického lesnictví

17.05.2009
Zemědělství
Les
Mendlova universita v Brně nabízí studium tropického lesnictví

Mendelova zemědělská a lesnická universita (MZLU) v Brně nabízí zájemcům o studium nový obor zaměřený na lesnictví a zemědělství v tropech a subtropech. Absolventi se uplatní v zahraničním obchodě, na českých zastupitelských úřadech nebo v mezinárodních organisacích. Zájemci mohou podávat přihlášky až do poloviny června.

Obor s titulem Hospodaření s přírodními zdroji tropických a subtropických oblastí zastřešuje Lesnická a dřevařská fakulta MZLU. Podle informací na webových stránkách fakulty získá absolvent bakalářského oboru kromě praktických znalosti také přehled o geografii tropických oblastí, základech managementu a ochraně přírody.
Další novinkou MZLU je obor mezinárodní rozvojová studia, který škola nabízí v češtině i angličtině. Absolventi se naučí řešit problémy regionů v ekonomických, politických a sociálních souvislostech, zpracovávat rozvojové projekty a analysovat možnosti regionů z pohledu přírodních zdrojů a ekonomické výkonnosti. Uplatní se třeba v podnikání a veřejné správě.
MZLU v posledních letech pravidelně rozšiřuje studijní nabídku. Loni nabídla obory cestovní ruch a stavby na bázi dřeva. Vznikla také pátá fakulta university zaměřená na regionální rozvoj a mezinárodní studia.
 Eva ŠINKOVSKÁhttp://www.regionalist.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí