zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS zkoumá zakázku na odstranění ekologických škod

14.05.2009
Sanace, staré zátěže
Geologie
ÚOHS zkoumá zakázku na odstranění ekologických škod

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení kvůli státní zakázce na odstranění ekologických škod. Serveru Aktuálně.cz to řekl mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa. Hodnota zakázky může převýšit 100 miliard korun.

Úřadu podala podnět česká pobočka protikorupční organizace Transparency International, která na rizika rozsáhlého projektu na vyčištění stovek míst kontaminované půdy či podzemní vody od počátku upozorňuje. Podle informací ČTK se na ÚOHS obrátila i jedna z firem, které se tendru zúčastnila. Správní řízení zahájil úřad před týdnem.

Do finále veřejné soutěže postoupily tři společnosti: Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental services. Do srpna mají předložit své finanční nabídky, podle nichž ministerstvo financí určí vítěze a předloží výsledky vládě.

Jestli do té doby prověřování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže skončí, není podle serveru v tuto chvíli jasné. Podle Chalupy se může práce kontrolorů protáhnout, protože jde o složitý případ.

Celkem se do tendru přihlásilo šest firem. MF předpokládá, že se díky tendru podaří částku na odstranění ekologických závazků státu, které vznikly před rokem 1992, snížit. Pokud by se ekologické škody odstraňovaly zadáváním jednotlivých zakázek, nestihl by stát podle ministerstva do roku 2015 dostát svým závazkům.

Zakázku se chystá prověřit i nová úřednická vláda Jana Fischera.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí