zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den přírody v sobotu v Počátkách uspokojí milovníky lesa i zvířat

22.05.2009
Příroda
Den přírody v sobotu v Počátkách uspokojí milovníky lesa i zvířat

Den přírody, který se bude konat v sobotu 23. května v Počátkách, nabídne návštěvníkům ukázky z oborů lesnictví, kynologie, rybářství, chovatelství či zahrádkářství. Program plný her a soutěží je určen i pro rodiny s dětmi. Čtyři kilometry dlouhá naučná stezka Cestou starých soukenických mistrů na několika desítkách zastaveních nabídne program vztahující se k přírodě a ekologii. Stanoviště budou otevřena od 9 do 17 hodin.
Atraktivní je také velká kynologická show, která se bude opakovat v 11, ve 13 a v 15 hodin. Kynologové ze Spolku na ochranu zvířat v Polné předvedou výcvik psů služebních plemen a slepeckých psů.
Počátecký musher Miloslav Mikolášek popíše, co obnáší práce mushera a odvážlivé zájemce nechá projet se psím spřežením.
U rybníku Valcha budou od rána velké rybářské závody. Rybářská škola z Vodňan pak naučí zájemce nejrůznější fígle a předvede jim například správný vrh sítí.
Ivan Šmíd z Libochovic každoročně předvádí svou dovednost s motorovou pilou, letos hodlá vyřezat dvě sochy panen. Divákům se představí také westernová show s bičem a lasem, fakír procházející se po hořících střepech a skupina profesionálních stromolezců.
Zájemci si mohou nechat změřit krevní tlak, dozví se o zdravé výživě; chybět nebudou ani stánky pro kutily, zahrádkáře, chovatele a chalupáře. Připraven je koncert Jardy Hypochondra, Nadi Urbánkové a Jakuba Smolíka.
Parkoviště pro návštěvníky je u vstupu do Valchovské aleje; cesta bude značena. O provoz na parkovišti se postarají místní hasiči, kteří zájemcům umožní i prohlídku hasičského auta.
Vstupné na Den přírody v Počátkách je dobrovolné.
Program Den přírody v Počátkách sobota 23. května
Valchovská alej - výstava zemědělské techniky, ukázky dřevořezání, výstava čtyřkolek, ukázky stromolezectví, měření krevního tlaku, poradenství a prodej okrasných stromků, poznávací soutěže pro děti s tématikou lesnictví, ekologické vytápění
Rekreační středisko Valcha - celodenní rybářské závody, rybářské škola - ukázky rybolovné techniky, prezentace zahradnické a lesnické techniky, třídění komunálního odpadu, cykloturistika, ochočená zvířata a představení zoologické zahrady Jihlava, soutěže pro děti, vinotéka, čajovna
Program Den přírody v Počátkách sobota 23. května
Rekreační středisko Valcha 9.30 - 17 hodin - taneční ukázky ZUŠ, zahájení s hejtmanem Jiřím Běhounkem, Jarda Hypochondr, Naďa Urbánková, Jakub Smolík, Počátecká dechovka, Jezevci
Rekreační středisko ČVUT A dětský tábor Beruška - ukázky drobného zvířectva, poradna veterináře, výstava a prodej květin, ukázka činnosti klubu vojáků v záloze, střelba ze vzduchovky, westernová show s bičem, práce se psy a výcvik, ukázky práce muschera a možnost svezení, řezbářské práce, hry pro děti, fakír Dragon ukáže chrlení ohně a chůzi po střepech

Eva ŠINKOVSKÁ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí