zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

27.05.2009
Obecné
Krátce - různé

Staré ekologické zátěže není nutno likvidovat nákladným způsobem, řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu bývalý ministr životního prostředí a senátor za ODS Bedřich Moldan.
Nový šéf resortu životního prostředí Ladislav Miko označil částku 115 miliard korun, která je vyčleněná na zakázku likvidace těchto škod, za strop. A připustil, že by měla být o desítky miliard nižší. S ním souhlasí i Moldan.
"V mnoha případech by se možná až extrémně udělalo lépe, kdyby se příslušná skládka odpadů nebo podobná věc ohradila, nepustil se tam nikdo - prostě bychom se smířili s tím, že území nebude využíváno po desítky let, než to někam převézt, rozvrtat to. A možná bychom asanací nebo sanací udělali vlastně větší škodu. Takže tady bych opravdu doporučil maximální opatrnost," poznamenal Moldan.

Bursíkovi zelení nedají pokoj Hradu. V dalším volebním klipu, který zveřejnili na serveru YouTube si opět berou na paškál prezidenta Václava Klause. Tentokrát kvůli jeho postoji k lisabonské smlouvě. Zatímco zelení politici jsou skuteční, Klause představuje v jejich aranžmá na statku kohout. Lidovci zase nechali na Lisabon střílet z hradní Aurory.

Již páté zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) se uskuteční ve čtvrtek 28. května 2009.
Na programu zasedání bude mimo jiné zpráva o průběhu realizace Operačního programu Životní prostředí, projednání a schválení Výroční zprávy OPŽP za rok 2008. Členové výboru budou též projednávat a schvalovat změny ve Statutu Monitorovacího výboru OPŽP a budou seznámeni s realizací Komunikačního plánu OPŽP.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí