zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U Kladna vyroste ekologické centrum za 60 milionů

04.06.2009
Obecné
U Kladna vyroste ekologické centrum za 60 milionů

V obci Cvrčovice u Kladna dnes zahájili stavbu Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí. Investorem je město Kladno, většinu nákladů by měla uhradit Evropská unie, řekl mluvčí kladenského magistrátu Libor Kasík.

Podle mluvčího půjde o takzvaný pasivní dům, který má nízké nároky na vytápění. Počítá se mimo jiné se zatravněním ploch na střechách objektu a vytvořením takzvané permakulturní zahrady, která se vyznačuje neregulovaným pěstováním rostlin a stromů bez použití umělých hnojiv.

Budova s ubytovací kapacitou 35 míst by měla mít také vlastní čistírnu odpadních vod, na kterou by v budoucnu mohly být napojeny i okolní rodinné domy. Výstavby se ujala firma Skanska, skončit by měla na přelomu září a října.

Centrum má sloužit především žákům a studentům, pro něž bude pořádat pobyty podobné školám v přírodě. Doplňkově se v něm však budou moci vzdělávat i dospělí - pracovníci soukromých firem i městští úředníci zabývající se problematikou životního prostředí.

Evropská unie by měla zaplatit 85 procent nákladů na výstavbu, pěti procenty přispěje Státní fond životního prostředí a zbytek uhradí město.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí