zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČNOPK podporuje export obnovitelných energií

12.06.2009
Energie
ČNOPK podporuje export obnovitelných energií
Význam a tržní potenciál obnovitelných energií - především solární energie - v ČR stále roste. Současný boom trhu se solární energií v ČR dokládá více než 80 bilaterálních obchodních rozhovorů, které zorganizovala Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK). Pro dosažení cílů stanovených EU ohledně výroby elektrické a tepelné energie z obnovitelných zdrojů je ale nutné provést v ČR ještě celou řadu opatření. Co se týče podílu výroby energie z obnovitelných zdrojů a technologií v oblastech energie a životního prostředí, zaujímá sousední Německo v celé Evropě přední pozici. V této souvislosti uspořádala ČNOPK ve spolupráci s Německou energetickou agenturou (dena) a Renewables Academy (RENAC) v rámci tzv. Iniciativy na podporu exportu v oblasti obnovitelných energií německé vlády workshop na téma Solární energie v ČR.

Na programu workshopu, kterého využilo přes 150 účastníků, byl odborný seminář, kde přednášející z Německa a ČR republiky informovali o nových technologiích a hospodářském využití solární energie v Německu, o zákonných opatřeních a o možnostech podpory projektů v ČR, a prezentace německých firem a institucí a jejich řešení.

"Cílem Česko-německé obchodní a průmyslové komory je podporovat německé firmy zabývající se fotovoltaikou a solární termikou při vstupu na český trh a umožnit jim tak dlouhodobé působení v této zemi. Tím zde cíleně podporujeme i používání technologií, šetrných ke zdrojům a k životnímu prostředí," uvedla Mirjam Schwan, zástupkyně výkonného člena představenstva ČNOPK. Od zavedení zákona o podpoře využívání obnovitelných zdrojů v roce 2005 je atraktivní nejen výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Od letošního roku jsou zvýhodněné rámcové podmínky i pro výrobu tepelné energie z obnovitelných zdrojů.
Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí