zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vody v řekách je po dešti dost, vodáci si mohou vybírat

05.06.2009
Voda
Vody v řekách je po dešti dost, vodáci si mohou vybírat

Praha - České a moravské řeky mají díky nynějšímu deštivému počasí dost vody, a tak vodáci mohou bez obav vyrazit na kteroukoli z nich. ČTK o tom informoval Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Podle něj si vodáci mohou vybírat i z několika akcí připravených na víkend.

Například na Dalešické nádrži u Jihlavy se bude konat sympozium mořských kajakářů. Zajímavá akce čeká na vodáky i na Moravské Dyji s názvem Hranice na Dyji jsou volné. Bude se splouvat část Moravské Dyje z Čech do Rakouska, zhruba z Dačic do rakouského Raabsu, uvedl Jančar.

Po dešti podle něj stoupla voda v Lužnici, která je tak dobře splavná až k ústí do Vltavy. Vody přibylo i na horním toku Vltavy, a pokud tento stav vydrží, nebudou se muset vodáci registrovat ke splutí. Registrace je nutná pro úsek Soumarský Most - Pěkná, pokud je hladina mezi 50 a 61 centimetry. Pokud je hladina nižší než 50 centimetrů, platí zákaz splouvání. Pokud je vyšší než 61 centimetrů, splouvá se bez jakéhokoli omezení a registrace. Současný stav na vodočtu v Lenoře je 61 centimetrů, sdělil Jančar.

Situace se zlepšila i v Sázavě, kde tak zmizely kameny v peřejích pod Krhanicemi. Dost vody protéká i Berounkou, Moravou a Ohří. Na Ohři se stav ještě zlepší po sobotě, kdy do ní poteče voda z přehrady na Teplé. Berounka je splavná z Plzně a Morava z Postřelmova.

Také menší toky v nížinách jsou splavné a není problém si vybrat. Například Ploučnici lze sjet ze Stráže pod Ralskem. Na Úhlavu se vodáci mohou vydat z Přeštic, na Radbuzu z Horšovského Týnu a Bílinu mohou splouvat z Bíliny.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí