zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Humorem proti devastaci půdy

05.06.2009
Odpady
Zemědělství
Humorem proti devastaci půdy

Od 4.6.2009 můžete vydražit v internetové dražbě na www.ekodomov.cz originály kreseb předních českých karikaturistů, získáte originální prezentaci svého jména či značky a podpoříte odpovědné hospodaření s půdou a bioodpady.

V České republice je ohrožena kvalita potravin, neboť dlouhodobě v půdě ubývá humus a organická hmota. „Aktuálně je splavováním ornice ohrožena více než polovina zemědělské půdy, je proto nutné realizovat protierozní opatření, hnojit kompostem a jinými organickými hnojivy“, uvádí Ing. Jan Vopravil, Ph.D z Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půd. Na tento nepříznivý trend a nezbytnost realizace odděleného sběru bioodpadu a kompostování se snaží upozornit občanské sdružení Ekodomov kampaní Dejte šanci bioodpadu.

Internetová dražba originálních kreslených vtipů vzniklých v rámci soutěže renomovaných českých kreslířů, kterou vyhlásil Ekodomov ve spolupráci s Českou unií karikaturistů na www.ekodomov.cz, je další formou zviditelnění této problematiky. Cílem této dražby je získat finanční prostředky na uhrazení autorských honorářů a kresby pak zdarma nabídnout médiím a osvětovým organizacím jako jeden z nástrojů na podporu informovanosti o kompostování a problematice nakládání s bioodpady. Případný zisk z vydražených kreseb bude použit pro vydání osvětové publikace o půdě a bioodpadech.

Získejte originální vtipnou prezentaci! V dražbě jsou nabízeny kreslené vtipy ke koupi za nejnižší dražební cenu 650,- Kč za jeden originál kresby formátu A4. Některé vtipy mají cenu vyšší, jedná se o vítězné kresby ze soutěže Miss kompost 2009. Originál kresby bude zaslán na dobírku dražiteli a kopie v digitální podobě bude uvolněna mediím pro realizaci další osvěty. Po vydražení bude součástí kresby na dolním okraji jméno autora a jméno nebo název firmy dražitele originálu ve tvaru: "/jméno autora kresby/ sponzoruje /celé jméno nebo název firmy/". Zakoupením kresby tak přispějete ke zvyšování povědomí o problematice bioodpadů a tím i ke zkvalitnění životního prostředí. Získáte originální výtvarné dílo a komerční organizace a podnikatelé získají možnost netradiční prezentace své firmy.

 


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí