zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svoboda zvířat s novou tváří

17.06.2009
Obecné
Příroda
Zemědělství
Svoboda zvířat s novou tváří
Již 15 let občanské sdružení Svoboda zvířat (SZ) usiluje o změnu postoje české veřejnosti ke zvířatům jako ke tvorům, kteří mají hodnotu sami o sobě.

V rámci svých aktivit vedla mnoho velmi úspěšných kampaní, připomínkovala české i evropské návrhy zákonů, pro žáky základních, středních i vysokých škol připravila více než 1300 ekovýchovných a vzdělávacích programů, v Plzni její Sekce na ochranu koček zachránila před strastiplným životem stovky koček…

 Svoboda zvířat má novou tvář

„Po 15 letech bylo na čase udělat změnu a vytvořit zcela nové logo organizace, nové internetové stránky a celkově tvář Svobody zvířat zmodernizovat,“ konstatuje Tomáš Popp, předseda organizace. Nové logo charakterizuje oblast zájmu SZ. Tvoří ho dvě siluety zvířat spojené do symbolu S. Základní barevnost loga je oranžová v kombinaci s černou.

Změna se promítne do všech jejích informačních a propagačních aktivit. Hlavním důvodem k modernizaci vizuální podoby je snaha komunikovat s veřejností účinně a srozumitelně. Novou tvář SZ můžete vidět na www.svobodazvirat.cz.

 Svoboda zvířat na cestě ke specializaci a profesionalizaci

Další změnou je užší specializace SZ na několik témat ochrany zvířat. Témata byla vybrána dle dlouhodobé specializace a odbornosti pracovníků SZ. V současnosti se zabývá především ochranou tzv. kožešinových zvířat, problematikou pokusů na zvířatech, ekologickou a etickou výchovou a ochranou koček. „Jednotliví koordinátoři kampaní mají s těmito tématickými okruhy dlouholeté zkušenosti a odpovídající vzdělání. Podařilo se nám vytvořit profesionální tým odborníků, kteří se specializují  na konkrétní oblasti ochrany zvířat,“ vysvětluje Popp.

V nejbližších letech se bude SZ soustředit na prosazení zákazu chovu tzv. kožešinových zvířat, zákazu pokusů na primátech, zákazu testování prostředků pro domácnost na zvířatech
a celkově bude usilovat o nahrazení pokusů na zvířatech alternativními metodami bez použití zvířat. Rozsah aktivit je samozřejmě mnohem širší, přesvědčte se na www.svobodazvirat.cz.

Úspěchy Svobody zvířat

„15 let je v lidském věku stále mládí a možná i nedospělost. Svoboda zvířat však za tuto dobu dospěla v mezinárodně uznávanou organizaci. V tuzemsku má dlouhodobě silný hlas a je považována za jednu z nejvýznamnějších organizací na ochranu zvířat,“ doplňuje Popp.

Je členem mnoha mezinárodních organizací, spolupracuje s význačnými vědci z oblasti etologie, welfare zvířat, podílí se na evropských i světových kampaních…

Z úspěchů SZ vybíráme: aktivní kampaní napomohla zákazu obchodování s výrobky z tuleňů v EU, napomohla v ČR prosazení zákazu testování kosmetiky a jejích složek na zvířatech, pomohla nahradit některé pitvy a pokusy na zvířatech ve výuce na několika školách a fakultách, aktivně se zasadila o prosazení zákazu dovozu a prodeje psích a kočičích kožešin v EU.

 Více informací poskytne – Tomáš Popp, tel.: 777 239 808, tomas.popp@svobodazvirat.cz .

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí