zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochrana podzemních vod - vizitka

23.06.2009
Obecné
Odpady
Voda
EIA
Hydrogeologie
Ochrana podzemních vod - vizitka

Česká města mají často na svém území značné množství starých ekologických zátěží, z nichž část není ani sledována. Kromě starých zátěží jsou zde ovšem i relativně nové "zátěže", pocházející často i menších provozoven apod. Typickým případem jsou různé chemické čistírny oděvů, menší autodílny, nelegální sklady odpadků a chemikálií apod.

Město Brno již před mnoha lety provedlo na své inventarizaci těchto zátěží, zpracovalo hydroekologické mapy a vybudovalo místy monitorovací systém podzemních vod a většinu údajů zpracovalo do digitální podoby. Díky tomu lze skutečně každy rok sledovat vývoj v oblasti kvality podzemních vod, zjistit nové původce znečištění a zároveň investorům poskytnout odpovědnou informaci o stavu staveniště a zabránit šíření kontaminace v rámci zástavby území.

Zpracovatelem hydroekologických map pro město Brno byl GEOtest Brno,a .s., digitalizaci provedl Aqua-Enviro s.r.o., na zjišťování zátěží spolupracovala cela řada geologů z dalších firem , ale i dobrovolníci mimo firmy.

Pokud nám záleží na kvalitě podzemních vod, měly by těchto zkušeností využít i další města.Je téměř jisté, že výsledky takového bádání, jež není finančně zase až tak náročné, přinesou velmi zajímavé výsledky a pomohou v kvalitní ochraně podzemních vod.

ZDROJ: Enviweb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí