zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochrana podzemních vod - vizitka

23.06.2009
Obecné
Odpady
Voda
EIA
Hydrogeologie
Ochrana podzemních vod - vizitka


Česká města mají často na svém území značné množství starých ekologických zátěží, z nichž část není ani sledována. Kromě starých zátěží jsou zde ovšem i relativně nové "zátěže", pocházející často i menších provozoven apod. Typickým případem jsou různé chemické čistírny oděvů, menší autodílny, nelegální sklady odpadků a chemikálií apod.

Město Brno již před mnoha lety provedlo na své inventarizaci těchto zátěží, zpracovalo hydroekologické mapy a vybudovalo místy monitorovací systém podzemních vod a většinu údajů zpracovalo do digitální podoby. Díky tomu lze skutečně každy rok sledovat vývoj v oblasti kvality podzemních vod, zjistit nové původce znečištění a zároveň investorům poskytnout odpovědnou informaci o stavu staveniště a zabránit šíření kontaminace v rámci zástavby území.

Zpracovatelem hydroekologických map pro město Brno byl GEOtest Brno,a .s., digitalizaci provedl Aqua-Enviro s.r.o., na zjišťování zátěží spolupracovala cela řada geologů z dalších firem , ale i dobrovolníci mimo firmy.

Pokud nám záleží na kvalitě podzemních vod, měly by těchto zkušeností využít i další města.Je téměř jisté, že výsledky takového bádání, jež není finančně zase až tak náročné, přinesou velmi zajímavé výsledky a pomohou v kvalitní ochraně podzemních vod.

ZDROJ: Enviweb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí