zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EK zahájila ekologickou kampaň "Klikni si pro stromek"

05.07.2009
Příroda
EK zahájila ekologickou kampaň  Klikni si pro stromek

Evropská komise zahájila kampaň, při které má v deseti unijních zemích připraveno 5000 sazenic stromků pro mladé lidi ochotné zapojit se do boje proti klimatickým změnám.

O svůj stromek se prostřednictvím internetu mohou na adrese www.clickatree.europa.eu přihlásit i zájemci z Česka; do programu určeného pro mladé ve věku od 15 do 29 let byly vybrány také Bulharsko, Británie, Dánsko, Francie, Maďarsko, Německo, Polsko, Rumunsko a Švédsko. 

Stromy každoročně pohltí přibližně devět miliard tun kysličníku uhličitého. V důsledku mýcení lesů se naopak uvolní téměř dvě miliardy tun. Vysazováním dalších stromů můžeme přispět k rovnováze zemského klimatu a zároveň k rozvoji zeleně v našem vlastním okolí, uvádějí organizátoři kampaně, do které se lze přihlásit do 15. listopadu. 

Zájemce, který se zaregistruje prostřednictvím internetu, dostane od Evropské komise sazenici brslenu. Pokud na oplátku zašle organizátorům snímek zasazené rostlinky spolu se zeměpisnými souřadnicemi, objeví se jeho stromek na interaktivní mapě Evropy a má šanci na odměnu: veřejným hlasováním má být vybráno deset účastníků projektu, kteří se v létě příštího roku budou moci zúčastnit mezinárodního ekologického tábora.


AUTOR Euroskop
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí