zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pravčická brána je mezi 77 přírodními divy světa!

11.07.2009
Příroda
Pravčická brána je mezi 77 přírodními divy světa!
Pravčická brána v Českém Švýcarsku a Štrbské pleso ve Vysokých Tatrách na Slovensku se dostaly mezi semifinalisty soutěže o budoucích sedm přírodních divů světa.
Seznam 77 semifinalistů včera zveřejnil organizátor soutěže, švýcarská nadace New7wonders, na www.new7wonders.com. Pravčickou bránu i Štrbské pleso vybrala světová veřejnost v internetovém hlasování z původních 441 nominovaných přírodních památek. Kromě nich na seznamu figurují například hora Matterhorn na švýcarsko-italské hranici, Mrtvé moře na pomezí Izraele, Jordánska a Palestiny nebo souostroví Galapágy v Ekvádoru.
Hlasovalo se v sedmi kategoriích, z každé postoupilo 11 památek. Do finálového hlasování postoupí 28 z nich. Vybere je mezinárodní tým odborníků na přírodu v čele s bývalým šéfem Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) Federikem Mayorem. Výběr porota zveřejní v Curychu 21. července. Finálová fáze hlasování začne ve stejný den. Lidé budou moci hlasovat prostřednictvím internetu, telefonicky a textovými zprávami až do roku 2011.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí