zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aby byl vždy dostatek čisté vody

17.07.2009
Voda
Pitná voda
Aby byl vždy dostatek čisté vody

Přenosný filtrační systém řeší problémy s pitnou vodou v zemích třetího světa a v době přírodních katastrof

 To co je pro nás samozřejmostí, pro jiné představuje nedostupný luxus. Řeč je o pitné vodě, ke které nemá přístup více jak miliarda lidí na celém světě.  Výsledkem jsou závažné žaludeční infekce a střevní onemocnění, na které dle Světové zdravotnické organizace (WHO) umírá ročně až 1,8 miliónů lidí.

 Nové řešení problémů přináší švýcarská společnost Vestergaard Frandsen, která společně s německým chemickým koncernem BASF vyvinula přenosný filtrační systém na čištění vody LifeStraw® Family. Základní složkou systému je přibližně 30 cm dlouhé plastové pouzdro, které je tvořené filtračními membránami vyrobenými z technického plastu Ultrason® E. Ty zabezpečují ultrafiltraci a odstraňují virusy i baktérie ze špinavých povrchových vod pocházejících z řek, jezer, dešťové vody či kaluží. Díky jedinečným vlastnostem plastu Ultrason® E je možné vyrobit membrány s přesně nastavitelnou velikostí pórů, které odpovídají jasně definovaným parametrům filtrů. Výrazně se tak snižuje riziko nemocí, které jsou důsledkem používání znečištěné vody.

 Systém LifeStraw® Family je lehký, okamžitě použitelný a cenově dostupný. Spolehlivě dokáže vyčistit až 18 tisíc litrů a to bez potřeby baterií, elektřiny, náhradních dílů, chemikálií či komplexní technologie. Díky své jednoduchosti lze systém využít přímo v místech trpících nedostatkem pitné vody, stejně tak v oblastech zasažených přírodními katastrofami, kde je možné ve spolupráci s neziskovými organizacemi produkt rychle distribuovat postiženému obyvatelstvu. Bezpečnost filtračního systému LifeStraw® Family byla potvrzena i agenturou EPA (United States Environmental Protection Agency)[1], která po přefiltrování kvalifikovala tuto vodu jako pitnou.

Více informací o produktu Ultrason® (PESU, PSU, PPSU) od společnosti BASF můžete získat na emailové adrese ivana.mojzisova@basf.com nebo na čísle +421 2 58 266 778.

[1] EPA (United States Environmental Protection Agency) je agenturou v rámci Amerického federálního úřadu, která je zodpovědným orgánem za tvorbu nařízení z oblasti životního prostředí. 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí