zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobříš doplnila místní vyhlášku, lidé podle ní mají právo na klid od hluku

23.07.2009
Hluk
Dobříš doplnila místní vyhlášku, lidé podle ní mají právo na klid od hluku

Dobříš - Znáte to, když si myslíte, že si o víkendu trochu přispíte a brzy ráno vás probudí zvuk cirkulárky nebo sekačky na trávu? Dokud na tohle nepamatuje místní vyhláška, nikdo si s ohleduplností hlavu neláme.

Podobně zřejmě uvažovali i dobříšští radní při doplnění místní vyhlášky, která pamatuje na přesné stanovení používání hlučných strojů.

„Lidé si tu občas stěžovali na hluk, a tak jsme ve vyhlášce upřesnili dobu, kdy by se měly hlučné stroje používat. Myslím, že je to rozumné, svátky jsou přece dnem klidu,“ řekla místostarostka Dobříše Eva Marvanová.

Sekačky na trávu, cirkulárky, motorové pily, křovinořezy a podobné hlučné stroje je povoleno v pracovních dnech a o sobotách používat v době od 8 do 20 hodin. O nedělích a státních svátcích je povoleno používání těchto strojů od 8 do 11 hodin.

Lidé zatím neměli možnost se s novými body vyhlášky seznámit. „Veřejnost o tom zatím není příliš informovaná, a tak strážníci dobříšské městské policie budou řešit přestupky zatím domluvou,“ doplnila místostarostka Marvanová.

Kromě používání hlučných strojů stanovuje místní vyhláška například dobu nočního klidu, pravidla pro pohyb psů na volném prostranství nebo místa pro konání hudebních produkcí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí