zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Švédsku se zítra sejdou ministři životního prostředí EU

22.07.2009
Obecné
Ve Švédsku se zítra sejdou ministři životního prostředí EU
zítra začíná ve švédském Aare neformální zasedání ministrů životního prostředí EU. Jedná se o první akci švédského předsednictví v Radě EU na úrovni ministrů životního prostředí. Ministři budou jednat především o potenciálu nízkouhlíkové ekonomiky v Evropě a o další strategii EU při vyjednávání o globální klimatické dohodě. Českou delegaci povede I. náměstek ministra životního prostředí Jan Dusík.

Neformální zasedání ministrů životního prostředí se částečně protne s jednáním ministrů pro energetiku, jehož hlavním tématem bude rovněž podpora energetické účinnosti. Společné jednání ministrů životního prostředí a ministrů pro energetiku se uskuteční při společné pracovní večeři ve čtvrtek 23. července a v pátek 24. července dopoledne.

Ministři životního prostředí budou diskutovat také o tom, proč a jakými způsoby podpořit nové technologie a eko-inovace, směřující k vysoké energetické účinnosti. Ta povede jak ke snižování emisí skleníkových plynů, ale nepřímo také k ochraně ekosystémových funkcí a biodiverzity, a v době finanční krize také ke zvyšování počtu nových „zelených“ pracovních míst.

Vzhledem k blížící se klimatické konferenci OSN v Kodani v prosinci 2009 budou ministři ve Švédsku jednat i o nové globální klimatické dohodě a další strategii EU pro vyjednávání s důrazem na otázku financování.  

„Neformální zasedání Rady EU ve Švédsku má pomoci pokročit v debatě a zajistit úspěch jednání o klimatické dohodě v Kodani. Jednání nebudou jednoduchá. Aby měla budoucí dohoda smysl, musí se k ní jednoznačně a s konkrétními závazky zapojit také země jako je  Čína, USA nebo Indie,“ říká I. náměstek ministra životního prostředí Jan Dusík.

Přeji příjemný zbytek dne

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí