zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Občany Velkého Meziříčí proti hluku ochrání protihluková zeď

05.08.2009
Protihlukové bariéry
Občany Velkého Meziříčí proti hluku ochrání protihluková zeď

Velké Meziříčí - Několik let si obyvatelé Velkého Meziříčí opakovaně stěžovali na příliš velký hluk z dálnice D1, která vede poblíž města. Stát se k tomuto problému stavěl odmítavě, a tak se vedení města pustilo do vlastního jednání. V současné době probíhají na dálnici stavební práce. Výsledkem bude nová protihluková stěna Velké Meziříčí Východ, která bude funkční už letos na podzim.

"Lidé, kteří bydlí kolem dálnice, si už delší dobu stěžují na velký hluk, dokonce kvůli tomu vzniklo i několik peticí. Na každém setkání s občany se toto téma otevíralo. Od výstavby první protihlukové stěny jsme se proto snažili, aby byla postavena i další," říká starosta Velkého Meziříčí František Bradáč (KDU-ČSL), který vedl několik let jednání o výstavbě protihlukové stěny Velké Meziříčí Východ.

Stěna s označením Velké Meziříčí Západ už stojí od roku 2000, ta druhá, která výrazným způsobem omezí hluk z dálnice, bude dostavěna letos na podzim. "Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic. Před jejím zahájením bylo nutné majetkově vyřešit některé nemovitosti v těsném sousedství dálnice. Díky úzké spolupráci ředitelství a města se to podařilo," popisuje starosta Bradáč. Stěna, která zabraňuje šíření hluku z dálnice, bude dlouhá 1400 metrů a na výšku bude měřit tři a půl až čtyři metry.

Velké Meziříčí leží v těsné blízkosti nejvíce frekventované dálnice D1. Žije zde téměř dvanáct tisíc obyvatel a denně sem dojíždějí lidé do práce, k lékařům a do škol. V posledních letech dochází k výstavbě nových staveb a rozšiřování města do okolí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí