zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

05.08.2009
Obecné
Krátce - různé

Proměnlivé červencové počasí s dostatkem srážek a průměrnými denními maximy 25 °C, prospívá zeleni kolem nás. Nárůst letošní biomasy na loukách a pastvinách je až o 55% vyšší v porovnání s loňským rokem. Také zahrádkáři musí sekat trávník v průměru každých 5 dnů. Vloni to bylo každých 7 dnů.
Kvůli vysoké vlhkosti vzduchu v první polovině července se často zelináři potýkali s plísněmi. Srpen by už tak intenzivní srážky přinášet neměl.

Ve francouzském městečku Combloux, přímo pod horou Mont Blanc se můžete vykoupat v nádherném ekologickém koupališti, které tu vybudovali místní. Koupat a rekreovat se sem jezdí lidé nejen z celé Francie. Voda v přírodním bazénu není upravovaná žádnými chemikáliemi a o čištění se starají rostliny a písek. Ti, kteří vodu okusili říkají, že má přímo blahodárné účinky na kůži. No a koupání navíc zpříjemňuje a umocňuje výhled na mocnou horu, čistý vzduch a nádherná příroda všude kolem.

Čtyřkolkářům, kteří svou touhu po adrenalinu ukájeli na louce plné chráněných konikleců u­ Malhostovic, udělal místní starosta čáru přes itinerář. Na svahu se před pár týdny objevily řetězy a zátarasy. A trpělivost dochází i lesákům. Nedávno společně s policií udělali zátah v lesích u Tišnova. V neděli čekali mezi stromy nad Svinošicemi. Podobných akcí plánují víc.

Do velkého drcení inertního odpadu se pustili ve sběrném dvoře v Bělé pod Bezdězem. „Drtička umí „vyrobit“ tři velikostní frakce, které se používají na terénní úpravy,“ uvedla tajemnice Městského úřadu v Bělé Kamila Galetková. Podle ní by se měly rozdrtit až dvě tuny pevného odpadu.
Prvním z odběratelů jsou Lesy Bělá. A ty již podle jednatele společnosti Radka Lípy mají naplanové využití získaného materiálu. „Plánujeme jím zpevnit některé lesní cesty,“ řekl Lípa s tím, že materiál je již v lese připavený.

Lovosice chtějí do pěti let zásobovat město geotermální energií. Ekologické vytápění by mohla využívat až polovina domácností. Nové horkovody, které se teď v Lovosicích staví, už umožní rozvádět teplo z hloubkových vrtů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí