zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hejtmanství Moravskoslezského kraje začne úřadovat ekologicky

06.08.2009
Obecné
EMS
Hejtmanství Moravskoslezského kraje začne úřadovat ekologicky

Hejtmanství Moravskoslezského kraje začne od 1. září úřadovat přísně ekologicky.

Od letošního prvního září bude Krajský úřad provozován příznivě k životnímu prostředí, což v praxi znamená, že při takovémto provozu jsou dodržována kritéria vedoucí ke snížení negativního dopadu na životní prostředí, úsporám materiálu, energie a finančních prostředků.

"Většina přijatých opatření k zavedení ekologického provozu úřadu má charakter organizační. Výhodou jsou nízké finanční náklady na zavedení. O to větší jsou však nároky na zaměstnance. Uvedení navržených opatření do praxe by bylo obtížné bez jejich motivování a loajálnosti," uvedl náměstek hejtmana Miroslav Novák (ČSSD).

Všichni zaměstnanci a návštěvníci úřadu budou v kancelářích, kuchyňkách a reprezentativních místnostech třídit odpad do nádob na separovaný sběr. Třídit se bude papír, PET láhve a směsný odpad. V kancelářích se bude postupně s obměnou vhodné kancelářské a informační techniky zavádět používání recyklovaného papíru, který by měl mít čím dál větší zastoupení. Běžné kancelářské potřeby jako jsou psací potřeby, fixy a lepidla budou v rámci dostupné nabídky zaměstnanci nakupovat v ekologičtějších variantách. Na toaletách a kuchyňkách budou elektřinu šetřit pohybová čidla. Pro zaměstnance, kteří se rozhodnou jezdit do práce na kole, zřídí úřad úschovnu.

Ekologičtější provoz se rovněž odrazí v úklidových službách. V uzavíraných smlouvách bude zakotveno používání ekologicky nezávadných čisticích a úklidových prostředků. V oblasti stravování a občerstvení se budou v rámci možností používat vratné obaly a opakovaně použitelné nádobí.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí