zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cena Hnutí Brontosaurus - za péči o přírodní a kulturní dědictví

11.08.2009
Obecné
Cena Hnutí Brontosaurus - za péči o přírodní a kulturní dědictví

Hnutí Brontosaurus vyhlašuje při příležitosti oslav 35. výročí svého vzniku Cenu Hnutí Brontosaurus.
Jejím cílem je ocenit a zviditelnit především mladé lidi za jejich aktivity v oblasti dobrovolnické péče o přírodní a kulturní dědictví ČR. Ocenění by mělo vyzvednou jejich pozitivní a aktivní přístup k životnímu prostředí a motivovat je do této často nelehké a neplacené práce.


Nominace jsou zcela otevřené. Nominovat mohou kohokoliv například sdružení zabývající se dobrovolnickou činností v oblasti ochrany přírody či péče o kulturní dědictví, ale také jakákoliv jiná sdružení, školy, instituce či jednotlivci. Nominační formuláře a další informace lze získat na webu dort.brontosaurus.cz nebo na www.brontosaurus.cz. Až do 3. září je lze vyplněné zasílat na adresu Hvězdová 10, Brno 602 00, nebo na email: dort@brontosaurus.cz

"Rádi bychom upozornili na to, že v naší společnosti je nemalé množství lidí, kteří dobrovolně věnují svůj volný čas, energii a často i vlastní prostředky do aktivit, které přispívají k zachování či vytváření našeho kvalitního životního prostředí" říká Martin Perlík, z Rady Hnutí Brontosaurus. "Zaměřujeme se na mladé lidi, abychom ukázali, že není pravdou, že se soustředí jen na svou, často konzumní, zábavu. Právě naopak, chceme vyzvednout jejich nadšení a obětavost pro mnohé projekty a aktivity," dodává Perlík. To ovšem neznam! ená, že nominace jsou starší generaci uzavřeny.

Udělení Ceny Hnutí Brontosaurus proběhne na oslavách 35. výročí vzniku hnutí - Dortu pro Brontosaura. Ten se odehraje od 25. do 28. září 2009 v Archeoskanzenu Modrá u Velehradu. Cože je to vlastně onen Dort? Jednak malý festival o dobrovolnictví, přírodě, památkách a nekonzumním životním stylu. Dort je ale také velké setkání lidí, kteří se kolem Brontosaura pohybují, ať už jsou jeho členové, kamarádi, příznivci nebo nepravidelní účastníci jeho akcí. Dort je tu i pro všechny další nadšence, kterým je blízká myšlenka dobrovolnické pomoci přírodě a kulturním památkám.


Dalimil Toman
vedoucí kanceláře Hnutí Brontosaurus a koordinátor Dortu pro Brontosaura
tel.: 605 763 112, 544 215 585
e-mail: dalimil.toman@seznam.cz
www.brontosaurus.cz

 
Kontaktní osoba: Dalimil Toman
Telefon: 605763112
E-mail: dalimil.toman@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí