zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Cmíral je novým generálním ředitelem ČEZ Obnovitelné zdroje

17.08.2009
Energie
Martin Cmíral je novým generálním ředitelem ČEZ Obnovitelné zdroje

Novým generálním ředitelem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje se stal Martin Cmíral, dosavadní manažer útvaru environmentální agendy ČEZ, a. s. Martin Cmíral se stane i jedním z jednatelů společnosti.

Martin Cmíral v čele společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje nahrazuje předchozího generálního ředitele Josefa Sedláka, který od 1. května 2009 přešel do centrály ČEZ. Dosud byl vedením společnosti dočasně pověřen Libor Kičmer. "Jsem přesvědčen, že Martin Cmíral úspěšně naváže na dobrou práci svých předchůdců a že společnost pod jeho vedením výrazně poroste v České republice i v zahraničí a přispěje k naplňování environmentální strategie Skupiny ČEZ," sdělil výkonný ředitel Daniel Beneš.

"Do společnosti přicházím s vizí výrazně posílit rozvoj obnovitelných zdrojů ve skupině a integrovat je s dalšími oblastmi environmentálních investic, jako jsou investice do nových environmentálních technologií a kredity CO2. Společnost bych rád dostal co nejrychleji na úroveň srovnatelnou s evropskou konkurencí. Nejbližšími prioritami pro mě bude vybudovat kvalitní rozvojový tým," nastínil své plány Martin Cmíral.

Martin Cmíral má vzdělání v oblasti přírodních věd a financí. Doktorát získal na Australské národní univerzitě, kde studoval v letech 1994-1998. Ve Skupině ČEZ začal působit v roce 2006 na strategii obchodování s emisemi CO2. Od roku 2007 pracoval v divizi obchod jako manažer útvaru environmentální agendy a zodpovídal tak za řadu environmentálních projektů, zejména program akvizice emisních kreditů (JI/CDM). Před nástupem do ČEZ řídil české pobočky společností Vertis Environmental Finance a Biomass Technology Group.

Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje, která patří do Skupiny ČEZ, vyrábí stoprocentně čistou a ekologickou energii. Dceřinou společností ČEZ, a.s. se stala od 1. 1. 2006. Zelenou energii vyrábí v 21 vodních elektrárnách (z toho 20 jsou malé vodní elektrárny) a ve svých záměrech počítá zejména s větrnou a solární energetikou, využitím biomasy a bioplynu.

Malé vodní elektrárny společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje lze najít po celé České republice, například na Labi, Divoké Orlici, Berounce, Vydře, Chrudimce, Moravě a Svratce. Společnost samotná má sídlo v historické budově malé vodní elektrárny „Hučák“ v Hradci Králové, kde současně funguje loni v květnu otevřené nové informační centrum věnované výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Více informací o společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje naleznete zde

www.cez.cz

Skupina ČEZ plánuje v následujících 15 letech investovat do rozvoje obnovitelných zdrojů energie celkem až 30 miliard korun. Cíle Skupiny ČEZ v oblasti rozšiřování výrobních  kapacit z obnovitelných zdrojů přímo souvisejí s cílem ČR vyrábět dle klimaticko-energetického balíčku EU v roce 2020 celkem 20 % energie z obnovitelných zdrojů.

Více informací o výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů v rámci Skupiny ČEZ naleznete zde

www.cez.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí