zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Světový týden vody 2009 ve Stockholmu

18.08.2009
Voda
Světový týden vody 2009 ve Stockholmu
V neděli 16. srpna začal ve švédském Stockholmu již 19. ročník Světového týdne vody (World Water Week). Více než 2 300 účastníků bude celý týden diskutovat o vodě a prezentovat své poznatky a zkušenosti v této oblasti.

Zastřešujícím tématem pro období 2008 - 2011 je problematika globálních změn a jejich dopadu na vodu. Specifickým tématem pro rok 2009 je potom přístup k vodě jako společnému bohatství. Výběr tématu koresponduje s tématem Světového dne vody 2009 (22.března), který se zaměřil na přeshraniční spolupráci v oblasti vod.

Kromě přednášek je ve Stockholmu prostor i pro prezentaci nevládních organizací a projektů v oblasti zdokonalování přístupu k vodě, zkvalitnění života či potýkání se s následky globálních změn. Patronem celé akce je švédský král Karl Gustav XVI. a letošní ročník je významný i tím, že probíhá v rámci švédského předsednictví v Radě EU.

Jako každoročně bude udělena Stockholmská cena pro dlouhodobý přínos v oblasti vod. Laureátem pro rok 2009 se stal indický vědec Dr. Bindeshwar Pathak, zakladatel Projektu Sulabh. Projekt řeší problematiku zneškodňování odpadních vod v chudších, zpravidla venkovských částech Indie. Unikátní technická řešení v těchto oblastech a šíření informací formou vzdělávání ve školách i mezi veřejnost zachránily mnoho životů a pomáhají lépe překonávat nástrahy hrozících nemocí způsobených žádným či nedostatečným čištěním odpadních vody.

Významnou součástí je také prezentace a vyhlášení nejlepšího studentské projektu. Cenu předá již tradičně následnice švédského trůnu, princezna Viktoria.

Za ČR se této významné akce zúčastní také ředitelka odboru ochrany vod MŽP Veronika Jáglová, která se rovněž přidá k řadám přednášejících a vystoupí na doprovodné akci s názvem „Harmonised Guidelines for Sustainable Water Management – The Key for Responsible Water Stewardship“.

Podrobné informace o akci najdete na stránce www.worldwaterweek.org.

Přeji příjemný zbytek pracovního týdne a krásný víkend

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí