zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatele pardubického letiště ruší hluk vládní letky

19.08.2009
Hluk
Obyvatele pardubického letiště ruší hluk vládní letky

Pardubice – Obyvatelé pardubických městských částí sousedících s tamním letištěm si stěžují na hluk, který způsobuje přítomnost strojů vládní letky. Letadla se sem přestěhovala z pražských Kbel, kde probíhá modernizace vzletové a přistávací dráhy. Stroje navíc startují a přistávají i v době nočního klidu po 22. hodině. Opakuje se tak situace z loňského roku, kdy vládní letadla rovněž dočasně zůstávala na pardubickém letišti. Letos se z Pardubic do Kbel přemístí v listopadu.

"Samozřejmě ke zvýšení letového provozu došlo, ale rozhodně to není nic dramatického. Všechna letadla splňují veškeré hlukové normy," uklidňoval velitel Správy letiště Pardubice Martin Janata. Lidé především důchodového věku z okolí přistávací dráhy však nadále protestují.

Proti provozu na letišti nemůže účinně zasáhnout ani pardubický magistrát, který nezná ani přesný letový harmonogram. Armáda, která vládní stroje spravuje, se sice snaží vyjít městu vstříc, vše ale odvisí od dosud neznámého počtu úkonů vládní letky. Jak často budou dopravní letouny startovat a přistávat navíc armáda neuvádí s odkazem na taktické důvody.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí