zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čeští a bavorští lesníci se sešli na Poledníku

21.08.2009
Les
Čeští a bavorští lesníci se sešli na Poledníku

Čeští a bavorští lesníci se sešli na hoře Poledník. Obě strany si vyměňovaly informace v rámci postupného sjednocování konceptů lesnického managementu.

V oblasti šumavského Poledníku proběhlo 18. srpna 2009 setkání lesníků z přilehlých revírů na bavorské straně NP a jejich kolegů z české strany Šumavy. Personál obou správ si podobné informace a zkušenosti vyměňuje pravidelně v rámci postupného sjednocování konceptů lesnického managementu ve vazbě na ochranu přírody po obou stranách státní hranice. Jedná se o jeden z konkrétních výstupů memoranda o spolupráci obou NP.

„Jednu část společného jednání tvořila i prohlídka zážitkové trasy a rozhledny Poledník,“ řekl Michal Valenta ze Správy NP a CHKO Šumava. Podobně jako v našem největším národním parku i na německé straně Šumavy je programově rozhodnutím tamní politické reprezentace část lesních porostů ponechána samovolnému vývoji. Naproti tomu v jiných částech území Bavorska, zejména pak v nové části parku a v územích blížících se hranicím národního parku směrem do vnitrozemí, se podobně jako u nás aktivně lesnicky hospodaří, tedy včetně zásahů proti kůrovci.

"Péče o lesy v tomto jedinečném území tedy probíhá diferencovaně na obou stranách Šumavy. Rozdíl je v tomto směru pouze v aktuálním zastoupení bezzásahových ploch, u našich sousedů je to přibližně polovina rozlohy NP, u nás je to zhruba pětina," dodal Valenta.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí