zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tecco představuje nový ekologický papír

29.08.2009
Obecné
Tecco představuje nový ekologický papír

Společnost Tecco získala pro svůj papír EFI CertProof Paper 6225XF ekologický certifikát organizce PEFC

 

Ekologický papír Tecco

V tomto konkrétním případě certifikát PEFC zaručuje, že uvedený materiál nebyl vyroben ze dřeva nelegálně vytěženého v deštných pralesích Jižní Ameriky, Afriky či Asie. Deštné pralesy jsou právě nelegální těžbou každodenně nenávratně devastovány.

Změny na trhu - zákazníci mají nové požadavky


Podle aktuálních studií budou největší odběratelé tiskové produkce (např. reklamní agentury) klást stále častěji důraz na environmentální odpovědnost i při výběru nátiskových a tiskových médií. Proto budou postupně všichni dodavatelé donuceni nabízet stále více a více ekologicky certifikovaných produktů.

Rada PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) patří mezi největší nezávislé neziskové nevládní organizace a byla založena v roce 1999. Z pozice „třetí nezávislé strany" pomocí garancí a certifikací podporuje trvale udržitelné hospodaření v lesích.

PEFC nabízí záruku, že jím certifikované výrobky ze dřeva a papíru jsou vyrobeny v souladu se zásadami trvale udržitelného hospodaření v lesích.

O materiálu EFI CertProof Paper 6225XF Semimatt

Už ze samotného názvu „CertProof" vyplývá, že se v prvním případě jedná o papír, který je vhodný zejména pro certifikovaný digitální
nátisk. Barevným gamutem pokrývá ISO normu 12647-7 (norma popisující digitální nátisk), a je vhodný taktéž pro simulaci tisku přímých barev PANTONE.

Jedná se o polomatný papír s univerzálním použitím. EFI CertProof Paper 6225XF Semimatt je mikroporézní papír bez optických zjasňovačů, což minimalizuje vznik metamerie a snižuje chybovost při měření profilů papíru. Je vytvořený speciálně pro simulaci ofsetového a hlubotiskového tisku. Má velice široký barevný gamut, a díky tomu lze velmi dobře nátiskovat přímé barvy. Široký barevný gamut pokrývá ofsetové papíry typu tříd PT1, PT2 a PT3. Lze jej doporučit například pro inkoustové tiskárny: Epson Stylus Pro 4xx0, 7xx0 nebo 9xx0, Canon iPF 5x00, 6x00, 8x00 či 9x000, HP DJ Zx100 Serie a mnoho dalších profesionálních inkoustových tiskáren.

http://pcworld.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí