zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti i pracovníci zlínské univerzity budou pomáhat při povodních

04.09.2009
Povodně
Studenti i pracovníci zlínské univerzity budou pomáhat při povodních

Ve Zlíně zahájila činnost Záchranářská brigáda Univerzity Tomáše Bati. Jan Malý z tiskového oddělení školy agentuře Mediafax ve čtvrtek řekl, že studenti a zaměstnanci univerzity nabídnou svou pomoc lidem postiženým povodněmi a dalšími mimořádnými událostmi.

Úkolem brigády bude při mimořádných událostech provádět záchranné práce druhého sledu - tedy poté, co svou nezastupitelnou roli sehrají profesionální záchranáři a zdravotníci. "Její členové budou absolvovat výcvik v plavání, potápění či slaňování a budou se zdokonalovat ve fyzické a psychické odolnosti," podotkl pověřený děkan Fakulty logistiky a krizového řízení Vladimír Mrkvička.

O členství v brigádě je velký zájem. Dosud se do ní přihlásilo 50 studentů a zaměstnanců školy. Oficiálně zahájila brigáda svou činnost 1. září a už v průběhu měsíce srpna byla její činnost představena v Poslanecké sněmovně v rámci konference Řešení bleskových povodní.

"Uplatnění při mimořádných událostech bude skutečně široké. Zatímco fyzicky zdatní členové budou například pomáhat při odklízecích pracích, další skupina se bude starat o děti, aby se jejich rodiče mohli věnovat třeba úklidu zatopených domů," dodal Mrkvička.

Zdroj: http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí