zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak je to s přípravou odpadové legislativy

09.09.2009
Odpady
Legislativa
Jak je to s přípravou odpadové legislativy

vzhledem k počtu dotazů, které se dnes objevují v reakci na článek dnešních Lidových novin (http://www.enviweb.cz/?env=_archiv_hicfc&l) bychom Vás rádi informovali o tom, jak se věci s přípravou odpadové legislativy ve skutečnosti mají,. abyhcom předešli případným nedorozuměním:

1. Nový zákon o odpadech
Ministerstvo životního prostředí připravilo návrh nového zákona o odpadech, který letos v únoru předložilo veřejné diskusi. MŽP přijalo k návrhu celou řadu připomínek. Legislativní proces poté přerušila výměna vlády. MŽP a ministr životního prostředí Ladislav Miko využili nastalé situace, kdy není smysluplné předkládat ke schválení nové zákony, protože by je současný parlament nestihl projednat, k pokračování diskuse o sporných částech návrhu odpadového zákona se všemi partnery v odpadovém hospodářství - obcemi, kraji, podnikatelskou sférou i nevládními organizacemi. Sezvali jsme proto všechny partnery ke kulatým stolům, u nichž tato diskuse právě probíhá. Naším cílem je ideálně předat novému povolebnímu vedení ministerstva věc v situaci, kdy všechny sporné body budou vydiskutovány.

2. Novela zákona o obalech a zálohování
Záměr zavést zálohování některých nápojových obalů (PET lahve a plechovky) se týká novely zákona o obalech. Tento záměr není ničím novým, jde o téma, s nímž MŽP přišlo již před více než dvěma lety. Ovšem od počátku jasně říkáme, že prioritu má nový zákon o odpadech. Teprve vydiskutování jeho finální podoby může začít debata o případné novelizaci obalového zákona.

MŽP se rozhodně nechystá ve funkčním období této vlády předkládat ani jeden z uvedených předpisů ke schválení vládě.

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí