zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chemička Hexion u Těšovic sníží kvůli stížnostem hluk

24.09.2009
Hluk
Chemička Hexion u Těšovic sníží kvůli stížnostem hluk

Těšovice (Sokolovsko) - Sokolovská chemička Hexion Specialty Chemicals (HSC) sníží kvůli stížnostem hluk z provozu kompresorovny. Na nepříjemný hluk z továrny v těsném sousedství obce si někteří obyvatelé opakovaně stěžovali. Úpravy v provozu chce HSC provést v co nejkratší době. ČTK to dnes řekl mluvčí chemičky Pavel Kočí.

Nápravu požadoval od chemičky těšovický starosta Jiří Halberštát, který na stížnosti obyvatel upozornil vedení HSC už před několika týdny. Posléze se obrátil také na hygienickou stanici, aby intenzitu nepříjemného hluku změřila. "Musel jsem to řešit, lidé si stěžovali i na zastupitelstvu. Měření jsou už hotova, ale výsledky se ještě vyhodnocují," uvedl starosta.

Chemička úpravy v provozu kompresorovny udělá, ať budou výsledky měření jakékoliv, dodal Kočí. Podle něho způsobují hluk šroubové kompresory a HSC jeho úroveň čas od času monitorovala. "Hodnoty se pohybovaly na hranici přípustných norem. Přesto uděláme další zvukovou izolaci objektu, kde staré technologie postupně nahrazujeme novými," poznamenal.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí