zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dort pro Brontosaura

26.09.2009
Obecné
Dort pro Brontosaura

Zveme Vás na kulatý stůl o dobrovolnické pomoci přírodě a kulturním památkám a následnou tiskovou konferenci Hnutí Brontosaurus, které letos slaví 35. výročí svého vzniku. Obě akce se konají tuto neděli 27. září v hotelu U Skanzenu v Modré u Velehradu na Uherskohradišťsku v rámci oslav Dort pro Brontosaura.


15:30... kulatý stůl na téma "Ochrana životního prostředí a dobrovolnictví jako hodnoty pro mladou generaci"

Účast na kulatém stolu přislíbili zástupci všech politických stran, například šéf Strany zelených Ondřej Liška nebo europoslankyně za ČSSD Zuzana Brzobohatá. Kromě politiků se besedy zúčastní také zástupci ministerstev životního prostředí a školství, neziskových organizací a médií.

17:30... tisková konference Hnutí Brontosaurus

k 35. letům činnosti hnutí i k tématu dobrovolnictví v oblasti péče o přírodní a kulturní dědictví obecně. Dozvíte se zde více o samotném Hnutí Brontosaurus, kterým od svého vzniku prošly tisíce mladých lidí, ale také o tématech, které organizace pohybující se v této oblasti trápí a o postojích politiků k dobrovolnictví a ochraně přírody.

Dort pro Brontosaura - malý festival o dobrovolnictví, přírodě, památkách a nekonzumním životním stylu se uskuteční 25. - 28. září v Archeoskanzenu v Modré u Velehradu. Pro zajímavost: na akci o! čekáváme účast několika set současných i bývalých členů hnutí a příznivců i účastníků našich víkendových a prázdninových akcí.

Na samotné akci Dort pro Brontosaura čeká účastníky dobrovolnická práce v Archeoskanzenu, tvořivé dílny, koncerty, soutěže.. a samozřejmě krájení sladkého dortu. Součástí akce jsou odborné programy k programu Zelená úsporám v rámci něhož byl Dort pro Brontosaura také podpořen Státním fondem životního prostředí.

V rámci programu proběhne také setkání mládežnických a dobrovolnických organizací zemí Visegradské skupiny za podpory Internacional Visegrad Fund, vyhlášení výsledků soutěží Ekofór a Máme rádi přírodu a slavnostní udílení Cen Hnutí Brontosaurus za přínos mladých lidí za aktivity v oblasti dobrovolnické péče o přírodní a kulturní dědictví ČR.


Více informací získáte na níže uvedených kontaktech nebo internetových stránkách www.dort.brontosaurus.cz

Mgr. Dalimil Toman
vedoucí kanceláře Hnutí Brontosaurus a koordinátor Dortu
T: 544 215 585
M: 605 763 112
E: dalimil.toman@brontosaurus.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí