zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mistr Vlastimil Harapes otevřel ekologickou zahradu DRAK

02.10.2009
Ekologické stavění, bydlení
Mistr Vlastimil Harapes otevřel ekologickou zahradu DRAK

Herec a baletní mistr Vlastimil Harapes, patron organizace, slavnostně dnes spolu s krajským radním pro sociální věci a menšiny Pavlem Petráčkem a náměstkem primátopra Milanem Šírem druhou část ekologické zahrady o.s. D.R.A.K v Oblačné ul. 450, Liberec 1.

"Liberecký kraj uvolnil finanční příspěvek ve výši padesát tisíc korun na ekologickou zahradu Rozšíření se týká přírodních biotopů, vybudování chodníků, oprav přístupových schodů, vybudování zavlažovacího systému, nákupu a instalace lavic se stoly," uvedl Pavel Petráček, člen rady LK pověřený vedením resortu sociálních věcí a menšin.

"Vše bude využito ke vzdělávání v oblasti ekologické výchovy, k rozšíření přírodních biotopů v panelové zástavbě a ke spolupráci několika generací," doplnila Lenka Bobvošová z D.R.A.K.u s tím, že v revitalizaci zahrady bude jejich občanské sdružení pokračovat i v dalších měsících.

"Čeká nás také dokončení opravy budovy, prořezávání a kácení stromů a další opravy. První výsledky představíme v prosinci na sv. Barboru, kdy se tu opět sejdeme," dodala.

Zahrada bude otevřena vždy od pondělí do pátku od 8 - 16 hodin. Využívat ji mohou nejen pečující rodiny s dětmi, ale i senioři, zdravotně znevýhodněné osoby a spřátelené organizace sídlící v o.s. D.R.A.K.

"Tuto druhou část úpravy ekologické zahrady D.R.A.K. podpořily Krajský úřad Libereckého kraje, Statutární město Liberec, RWE Energie, a.s., Ligranit a.s. Liberec, 312. chemický prapor Liberec a Divizna ekologické středisko při ZOO Liberec," vypočítal Ladislav Kořínek předseda o.s. D.R.A.K. s tím, že finančně se také spolupodíleli ještě SM Liberec (81 000 Kč) a Severočeská plynárenská (40 000 Kč).

Mgr. Jiří Langer, KÚLK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí