zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SVÁTEK OVOCE NA CHALOUPKÁCH

02.10.2009
Zemědělství
SVÁTEK OVOCE NA CHALOUPKÁCH

Kněžice na Jihlavsku - Už tuto neděli čeká na všechny návštěvníky Chaloupek tradiční Den stromů, tentokrát zaměřen na stromy ovocné, jabloně, hrušně, švestky apod. "Už navážíme vzorky jablek a hrušek z celé Moravy, od Bílých Karpat, přes Znojemsko až po Vysočinu" láká tímto příznivce ovoce Marie Rajnošková z Chaloupek. Můžete si přímo na Chaloupkách zakoupit sazenici jabloně, hrušně, ale i angreštu nebo rybízu.

"Budeme také soutěžit, doneste své výpěstky a odborná porota vyhodnotí nejpěknější jablko či hrušku, pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny. Kdo nepěstuje ovoce, může se zúčastnit soutěže o nejlepší jablečný štrúdl. A kdo soutěží, má vstup zdarma. Pro ostatní je jednotné vstupné 30 Kč", doplňuje vedoucí Chaloupek Martin Kříž.

A co se bude dít dál? Společně budeme sušit jablka a hrušky v klasické kamny vytápěné sušičce, vyrábět mošt a navíc si můžete v rámci akce zakoupit lákavý a chutný výrobek z pestré nabídky přírodních džemů, šťáv, moštů, sirupů a marmelád z Vysočiny. Nebudou chybět drobné soutěže a hry pro děti a pro ty starší či dospělé bude odstartován orientační běh po okolí chaloupek.

Návštěvu Chaloupek můžete spojit i s obědem, jako specialita se budou podávat klasické švestkové šišky, otevřená bude ovocná čajovna, nebude chybět stánek s burčákem a po obědě si můžete zajít třeba do divadla.

Zájemci se mohou zúčastnit natírání místní aleje, aby byla v noci lépe viditelná, tedy bezpečnější, a nenastal tak důvod k tomu ji pokácet. A atraktivní bude jistě ukázka práce dendrologa, který bude provádět zdravotní zásahy na staré lípě.

Více informací poskytne:
Ing. Martin Kříž, program@chaloupky.cz, 775 740 221

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí