zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové kompostárny biologicky rozložitelného odpadu by mohly vyrůst v Písku i Heřmani

05.10.2009
Odpady
Nové kompostárny biologicky rozložitelného odpadu by mohly vyrůst v Písku i Heřmani

Vybudovat kompostárnu a sběrný dvůr chce město Písek. Od projektu u teplárny si slibuje vyřešení problému s biologicky rozložitelným odpadem.

"Se stavbou kompostárny souvisí i rozšíření svozu biologicky rozložitelného odpadu. Zatím nádoby na biologicky rozložitelný odpad v Písku fungují pouze ve dvou lokalitách, postupně bychom chtěli rozšířit tyto nádoby po celém městě," vysvětlila místostarostka Písku Hana Rambousová.

Projekt na výstavbu kompostárny a vytvoření integrovaného systému sběru a svozu biologicky rozložitelného odpadu má vytvořený i Dobrovolný svazek obcí Zlatý vrch. O bioodpad z obcí Písecka a Strakonicka, které jsou ve svazku sdružené, by se měla starat kompostárna v Heřmani na Písecku.

Jak řekl předseda svazku, ražický starosta Jaroslav Němejc, smyslem projektu je poskytnout lidem možnost chovat se ekologicky a ohleduplně k životnímu prostředí: "Chceme v našem regionu občanům nabídnout, tak jako třídí sklo, plasty a papír, přidání velkoobjemových kontejnerů, kam budou moci uklidit, trávu ze zahrádek, listí, větve a podobné věci. My je pak shromáždíme v kompostárně a budeme z nich vytvářet kompost."

V Dobrovolném svazku obcí Zlatý vrch jsou obce Dobev, Drahonice, Heřmaň, Kestřany, Putim, Ražice a Skály.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí