zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Valašských Kloboukách začalo krajské kolo Ekologické olympiády

09.10.2009
Ekologické vzdělání a výchova
Ve Valašských Kloboukách začalo krajské kolo Ekologické olympiády

Ve Valašských Kloboukách dnes začalo krajské kolo Ekologické olympiády, která tu potrvá až do soboty. že Akce se účastní studenti středních škol Zlínského kraje.

Z okresních kol se nominovalo 11 týmů, které nyní v testových otázkách i při práci v terénu musejí prokázat své znalosti o životě ptáků, letošní téma totiž zní Ptactvo nejen na Valašsku. Několikadenní soutěžní soustředění bude doprovázeno zajímavými doplňujícími aktivitami, odbornými přednáškami i společenským programem.

Teoretická část prověří znalosti, zatímco praktická část olympiády bude na studenty klást kreativní požadavky. Budou totiž řešit týmový úkol s tématem využitelnosti v ochraně přírody. V doprovodném programu jsou připravovány dvě přednášky, dále také odchyt a kroužkování ptactva ve volné přírodě, ukázky práce s dravci nebo identifikace ptačích hlasů.

"Vítězné družstvo bude Zlínský kraj reprezentovat v národním kole soutěže," dodala organizátorka Pavlína Kolínková. Ekologickou olympiádu připravují Český svaz ochránců přírody Kosenka, Gymnázium Valašské Klobouky, Střední odborné učiliště Valašské Klobouky a Město Valašské Klobouky.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí