zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stát dal Zlínskému kraji miliony na úpravy lesních bystřin, a to kvůli povodním

13.10.2009
Povodně
Stát dal Zlínskému kraji miliony na úpravy lesních bystřin, a to kvůli povodním

ZLÍN - Hrazení bystřiny Ozničky, všech přítoků Kyjovky do nádrže Koryčany i dokončení úprav na Jamném a Svinárském potoce jsou nezbytné technické úpravy, které musí jako opatření proti povodním vybudovat Zlínský kraj. Mluvčí kraje Milan Plesar agentuře Mediafax řekl, že na to kraji dal peníze stát.

Na hrazení těchto bystřin poskytlo Ministerstvo zemědělství ČR ve prospěch hejtmanství téměř 5,4 milionu korun. Tyto finanční prostředky poslouží ke zmírnění škod vznikajících při přívalových srážkách na potoce Oznička u obce Oznice v údolí Hostýnských vrchů nedaleko Valašského Meziříčí a na přítocích Kyjovky vtékajících do nádrže Koryčany.

"Tyto stavební akce jsou zahajovány v současné době. V rámci obdobných opatření jsou již průběžně dokončovány objekty a úpravy na Jamném potoce v katastrálním území Strání a geodeticky se zaměřují zařízení vybudovaná na Svinárském potoce v katastrálním území Květná," poznamenal Plesar. Podle krajské radní pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova Mileny Kovaříkové (ČSSD) by opatření měla především zabezpečit upravované toky, zpomalit odtok a snížit množství splavenin.

zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí